Haberler

Nalbantoğlu bahara farklı çıkacak

Font Boyutu

 18 ŞUBAT 2014

BASIN BÜLTENİ

NALBANTOĞLU BAHARA FARKLI ÇIKACAK
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, NALBANTOĞLU ALT İLE ÜST ÇARŞISININ DAHA AKTİF HALE GELMESİ VE AVM’LERLE YARIŞIR NİTELİKTE OLMASI İÇİN BAŞLATILAN ÇALIŞMALARIN BAHAR AYLARINDA SONUÇLANACAĞINI SÖYLEDİ.

BURSA - Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Nalbantoğlu alt ile üst çarşısının daha aktif hale gelmesi ve AVM’lerle yarışır nitelikte olması için başlatılan çalışmaların bahar aylarında sonuçlanacağını söyledi.

Başkan Altepe, değişim ve dönüşüm faaliyetleri start alan Nalbantoğlu alt çarşısında incelemelerde bulundu. Büyükşehir Belediyesi’nce çarşının yenileme çalışmaları çerçevesinde konulan yürüyen merdivenleri inceleyen Başkan Altepe, diğer düzenlemelerin de yakın zamanda yapılacağını belirtti. Başta Atatürk Caddesi, Hanlar Bölgesi ve Ulucami civarı olmak üzere şehrin her köşesinde çarşılar üzerinde canlandırıcı uygulamalar gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Altepe, “‘Çarşı canlı olursa şehir canlı olur, çarşı çökerse şehir çöker’ diyoruz ve bu nedenle Bursa’ya yakışmayan, sinerjisi olmayan alanlara tek tek el atıyoruz” dedi.

Nalbantoğlu alt ve üst çarşılarında uzun yıllar sıkıntı yaşandığını, bu sıkıntıları giderme yönünde proje yapar yapmaz harekete geçtiklerini belirten Başkan Altepe, “Modern imkanlardan mahrum şekilde hizmet veren Nalbantoğlu Çarşısı’nın daha aktif olması ve AVM’lerle yarışır düzeye gelmesi için başlattığımız çalışmalar sürüyor. Artık burası da aynen Kapalı Çarşı’da, Uzun Çarşı’da olduğu gibi baştan sona elden geçecek, yenilenecek” diye konuştu. Bahar aylarında sonuçlanması beklenen Nalbantoğlu çarşı düzenlemelerinde ilk olarak yürüyen merdivenlere el attıklarını ve ayak yordamıyla kullanılan merdivenlerden vatandaşları kurtardıklarını ifade eden Başkan Altepe, alt çarşı düzenlemelerinin tamamlanmasının ardından üst çarşıya geçileceğini anlattı. Başkan Altepe, “Alt çarşıda tüm tavanlar sökülerek kaçaklardan arındırılacak. Çevre binalarının kenarlarına kadar her bölge elden geçecek. Yapılacak izolasyonlarla birlikte çarşı yeni bir çehre kazanmış olacak. Bursa çarşılarına yakışır bir hal almış olacak. Çarşı esnafımız, Bursa’mız için hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 18.02.2014 | Okunma sayısı:4304

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu