Haberler

MÜZELER ENGEL TANIMADI

Font Boyutu

05 ARALIK 2017

BASIN BÜLTENİ

MÜZELER ENGEL TANIMADI
- DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MÜNASEBETİYLE BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KÜLTÜR VE TURİZM DAİRE BAŞKANLIĞI MÜZELER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ İLE ENGELLİLER FEDERASYONU BURSA ŞUBESİ TARAFINDAN VAKIF KÜLTÜRÜ MÜZESİ’NDE ORYANTİRİNG YARIŞMASI DÜZENLENDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı Müzeler Şube Müdürlüğü ile Engelliler Federasyonu Bursa Şubesi’nin Dünya Engelliler Günü münasebetiyle düzenlediği oryantiring yarışmasında engelli ve engelsiz bireyler el ele vererek yarıştı.

Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı Müzeler Şube Müdürlüğü ile Engelliler Federasyonu Bursa Şubesi tarafından Vakıf Kültürü Müzesi’nde oryantiring yarışması düzenlendi. Farkındalık oluşturmak ve müzelerin engelli bireylere uygun ve ulaşılabilir olduğunu göstermek amacını da taşıyan yarışmaya öğrenciler ve engelli bireyler ilgi gösterdi. Yarışma kapsamında engelli bireyler ile öğrenciler ekip ruhuyla harita üzerinde belirtilen hedefleri pusula yardımıyla Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) içerisinde bulmaya çalıştılar. Farklı yaş gruplarından 60 kişinin 5 farklı kategoride katıldığı yarışmada renkli görüntüler de yaşandı.
Yarışmanın sonunda ödül töreni düzenlendi. Kategorilerde dereceye girenlere madalyaları takdim edildi. Yarışmaya katılan tüm öğrencilere Bilim Teknoloji Merkezi’nde gezi imkanı, dereceye girenlere ise Tayyare Kültür Merkezi’nde tiyatro bileti verildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 05.12.2017 | Okunma sayısı:1194

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir