Haberler

MÜZEDE CAZ KEYFİ

Font Boyutu

5 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

MÜZEDE CAZ KEYFİ
- ‘50. ULUSLARARASI BURSA FESTİVALİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLEN ‘FERİT ODMAN QUİNTED FEAT STEFANO DI BATTISTA’ KONSERİ, TOFAŞ ANADOLU ARABALARI MÜZESİ’NDE KEYİFLİ ANLARA İMZA ATTI.

BURSA – ‘50. Uluslararası Bursa Festivali’ kapsamında Tofaş Anadolu Arabaları Müzesi’nde gerçekleştirilen caz konseri, Bursa’da muhteşem bir geceye adını yazdırdı.

Büyükşehir Belediyesi Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından gerçekleştirilen ’50. Uluslararası Bursa Festivali’nin son konseri ‘Ferit Odman Quinted Feat Stefano Di Battista’, sanatseverlere keyifli bir akşam yaşattı.
Tofaş Anadolu Arabaları Müzesi’nin tarihi atmosferinde müzikseverlere caz keyfi sunan konserde İtalyan solist Stefano di Battista saksafonuyla, İmer Demirer trompetiyle, Burak Bedikyan piyanosuyla, Kağan Yıldız akustik bass ile Bursalı sanatçı Ferit Odman da davuluyla dinleyicilerine müzik ziyafeti çekti.
Bursalıların yoğun ilgi gösterdiği konserde grup üyelerini bir bir tanıtan Ferit Odman, “’50. Uluslararası Bursa Festivali’nde caz müziğine de yer verildiği için çok mutluyuz. Festivale emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
İlk albümü Nommo’yu 2010 yılında sevenleriyle buluşturan ve genç yaşında Türkiye caz sahnesinin önemli isimlerinden biri haline gelen davulcu Ferit Odman ile dinamik yorumuyla cazın önemli saksafoncularından olan Stefano di Battista, sahne performanslarıyla beğeni topladı. Yaklaşık 1,5 saat boyunca sahnede kalan sanatçılar, sanatseverlerden de bol bol alkış aldı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 05.07.2011 | Okunma sayısı:6814

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu