Haberler

MUDANYA’DA DÖRT MEVSİM YÜZME KEYFİ

Font Boyutu

 20 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

MUDANYA’DA DÖRT MEVSİM YÜZME KEYFİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPTIRILAN VE TAMAMLANMA AŞAMASINA GELEN YARI OLİMPİK KAPALI YÜZME HAVUZU SAYESİNDE MUDANYALILAR YAZ KIŞ YÜZME KEYFİ YAŞAYACAK.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, HALKIN YÜRÜME MESAFEDE ULAŞABİLECEĞİ SPOR TESİSLERİNİ SADECE KENT MERKEZİNDE DEĞİL, TÜM İLÇELERDE HAYATA GEÇİRMEYE ÇALIŞTIKLARINI SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve tamamlanma aşamasına gelen yarı olimpik kapalı yüzme havuzu sayesinde Mudanyalılar yaz kış yüzme keyfi yaşayacak. Başkan Altepe, halkın yürüme mesafede ulaşabileceği bu tür tesisleri sadece kent merkezinde değil, ilçelerde de hayata geçirmeye çalıştıklarını söyledi.

Bursa’nın sahile açılan kapısı olan Mudanya sahillerine değer katacak projelerin startını veren Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan ilçedeki yaşam kalitesini yükseltmeye yönelik çalışmalara hız verdi. Bu çalışmalar kapsamında inşaatına başlanan yarı olimpik kapalı yüzme havuzu da tamamlanma aşamasına geldi. Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk ve AK Parti Milletvekili İsmet Su ile birlikte devam eden inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Altepe, yüklenici firmanın yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yaz kış havuz keyfi
Halkın yürüme mesafede ulaşabileceği spor tesislerini sadece kent merkezinde değil ilçelerde de hayata geçirdiklerini dile getiren Başkan Altepe, tüm ilçelerde yüzme havuzu inşaatlarının sürdüğünü belirtti. Mudanya kapalı yüzme havuzunda çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu ifade eden Başkan Altepe, “Burası hem bölge halkı hem de sporcular tarafından yılın 12 ayı kullanılabilecek. Suyun 28 derecelik sıcaklığı, ilaçlanması ve bakım sistemleri tamamen otomatik olarak devreye girecek. Halkımız burada hem sağlıklı hem de konforlu bir ortamda yüzmenin keyfini çıkaracak” dedi.
Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yatırımlarla ilçedeki yaşam kalitesinin yükseldiğini vurgulayan Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk de kısa zaman sonra hizmete açılacak olan yüzme havuzu yatırımı nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

4 ilçeye yüzme havuzu
Mudanya’da tamamlanma aşamasına gelen yüzme havuzunun yanında Kestel ve Gürsu ilçelerinde temeli atılan yüzme havuzlarında çalışmalar hızla sürüyor. Bunun yanında Gemlik ilçesinde tamamlanan Karacaali Narlı Sosyal Tesisleri bünyesindeki yüzme havuzunda da çalışmalar son aşamaya geldi. Bunun yanı sıra kent merkezinde yazın vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören Havuzlupark, artık kış aylarında da hizmet verecek. Havuzlupark’ın üzeri yaz mevsiminin sona ermesinin ardından kapatılacak.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

Tarih: 20.07.2011 | Okunma sayısı:10152

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu