Haberler

“Mudanya’da değişimin zirvesi yaşanacak”

Font Boyutu

 16 Şubat 2014 Pazar

 

BASIN BÜLTENİ

 

“Mudanya’da değişimin zirvesi yaşanacak”

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, önümüzdeki dönem tarihi miras ve turizm yatırımlarıyla değişimin zirvesine ulaştıracakları Mudanya’nın geliştirilen potansiyeliyle Bursa’nın dünyaya açılan vitrini olacağını söyledi.

 

BURSA – Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, önümüzdeki dönem tarihi miras ve turizm yatırımlarıyla değişimin zirvesine ulaştıracakları Mudanya’nın geliştirilen potansiyeliyle Bursa’nın dünyaya açılan vitrini olacağını söyledi.

 

Başkan Altepe, Mudanyalı bayanlarla bir araya geldi. Mudanya Sosyal Tesisleri’nde geçekleşen buluşmaya; AK Parti Bursa Milletvekili İsmet Su, AK Parti Mudanya Belediye Başkan Adayı Arif Bayrak, AK Parti Mudanya İlçe Başkanı Paşabey Arslan ve vatandaşlar katıldı.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, özellikle son 5 yılda Bursa’da tarihi başarılara imza attıklarını söyledi. Başta ulaşım, alt ve üst yapı olmak üzere her alanda büyük yatırımların yapıldığını belirten Başkan Altepe, Mudanya’nın da bu gelişmelerden nasibini aldığını ifade etti. İlçenin ‘merkezi hükümet desteğiyle inşaat çalışmaları tamamlanan’ devlet hastanesine kavuştuğunu, adliyenin de temel atma aşamasında olduğunu kaydeden Başkan Altepe, halk arasında büyük öneme sahip Hasan Paşa ile Tahir Ağa hamamlarının Büyükşehir tarafından restore edildiğini, Mütareke binasının da elden geçme aşamasında olduğunu ifade etti. Bursa ve Mudanya’da yapacak çok işlerinin bulunduğunu söyleyen Başkan Altepe, 30 Mart seçimlerinden sonra Büyükşehir’in il sınırları içerisinde yetkili tek makam olacağını, gücü ve gelirleri artırılmış bir Büyükşehir’le daha etkin hizmet etmeye devam edeceklerini anlattı. Yeni yasayla birlikte Bursa’nın da Mudanya’nın da sınırlarının genişleyeceğini vurgulayan Başkan Altepe, “30 Mart’tan sonra Kumyaka, Trilye ve Eşkel gibi tüm bölgelerimiz artık Mudanya’nın, Büyükşehir’in bir mahallesi olacak. İnşallah buralara hizmetleri, ilçe belediyemizle birlikte hep beraber götüreceğiz” dedi.

 

Hizmet ve proje üretmenin ustası olduklarını, bunu söylemlerle değil geçmiş dönem icraatlarıyla ortaya koyduklarını belirten Başkan Altepe, yeni dönemde Mudanya için düşündükleri projeleri bayanlarla paylaştı. Seçimlerden sonra Mudanya için hızlı bir değişim ve dönüşüm döneminin başlayacağını, İstanbul’un koylarında ne varsa Bursa’nın, Mudanya’nın koylarında da onun yapılması için gerekli girişimlerde bulunacaklarını söyleyen Başkan Altepe, “Mudanya’nın sahilleriyle, ilçeyle ilgili projeler, hepsi hazır. İnşallah gün geçtikçe, bunları bir bir kamuoyuna açıklayacağız” diye konuştu.

 

Trilye ve Mudanya tarihinin, çarşıların canlandırılması için çalışmaların sürdüğünü, başta Halit Paşa Caddesi olmak üzere tüm caddelerin elden geçirilmesinin planlandığını kaydeden Başkan Altepe, “Sahillerle ilgili izin süreci tamamlandı. İmralı İskelesi’ni daha yeni kaldırabildik. Diğer düzenlemeler de start aldı. İnşallah, çalışmalar tamamlandığında, yerleşim birimleriyle birlikte Mudanya sahilleri hak ettiği karşılığı almış olacak” şeklinde konuştu.

 

AK Parti Bursa Milletvekili İsmet Su ise, yeni dönemde Mudanya’nın Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle tarihi gelişmeler yaşayacağını söyledi. Bugün Bursa’nın gerçekleştirmiş olduğu hizmet ve yatırımların sadece şehir içerisinde değil başta Ankara olmak üzere tüm Türkiye sathında değerlendirildiğini, birçok projenin çeşitli yerel yönetimlerce örnek alındığını kaydeden Su, Mudanya’nın tecrübeli kadrolardan yararlanacak olmasının büyük fırsat olduğunu, bütçe desteğiyle birlikte daha önce hayal olarak görülen birçok yatırımın ilçeye kazandırılacağını açıkladı.

AK Parti Mudanya Belediye Başkan Adayı Arif Bayrak da, Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle gençler için, çocuklar için mutlu yarınlar inşa etmek istediklerini ifade etti. 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 16.02.2014 | Okunma sayısı:4000

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu