Haberler

MUDANYA YOLU’NDA TRAFİK DÜZENLEMESİ

Font Boyutu

31 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

MUDANYA YOLU’NDA TRAFİK DÜZENLEMESİ
- MUDANYA YOLU’NDA DEVAM EDEN ÇALIŞMALAR NEDENİYLE, EMEK KAVŞAĞI’NDA 1 HAZİRAN SALI (YARIN) GÜNÜ SAAT 12.00’DAN İTİBAREN TRAFİK AKIŞI DEĞİŞECEK.
- SÜRÜCÜLER ÇALIŞMALAR SÜRESİNCE KORUPARK AVM ÖNÜNDEKİ SERVİS YOLU İLE ALTERNATİF GÜZERGAHLARI KULLANABİLECEK.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Emek Kavşağı’nda devam eden çalışmalar sebebiyle trafik akışının yeniden düzenleneceği bildirildi.

Bursa Hafif Raylı Sistem II. Aşama (Üniversite Hattı) Kuzey hattı inşaat çalışmaları kapsamında Emek Kavşağı ve buradan geçecek tünel inşaatlarının çalışmalarına başlandığından; Emek kavşağı, 1 Haziran Salı günü (YARIN) saat 12.00’dan itibaren, çalışmalar süresince araç trafiğine kapatılacak. Çalışmalar sırasında Bursa’dan Mudanya istikametine gidecek araçlar Korupark AVM önünde yapılan servis yolunu kullanabilecek.
Mudanya Yolu’nda devam eden BursaRay ve Emek Kavşağı yapım çalışmaları süresince yaşanacak trafik sıkışıklığına dikkati çeken yetkililer, sürücüleri alternatif güzergahların tercih etmeleri konusunda uyardı. Buna göre araç sürücülerinin; şehir merkezinden gelen ve Emek kavşağını kullanarak Organize Sanayi Bölgesi’ne giren araç sürücülerinin Filament – OSB Köprülü kavşağı bağlantısını ve Ata Bulvarı’nı kullanmaları, Emek Bölgesi’nden şehir merkezine gidecek araç sürücülerinin Okul Caddesi ve Hancı Caddesi güzergahı veya Şehit Ayhan Yıldız Caddesi ve Hakimiyet Caddesi güzergahından Kavaklı Caddesi bağlantısı ile Filamet-OSB Köprülü kavşağını kullanmaları, Bursa - Mudanya karayoluna alternatif güzergah olarak Filamet OSB Köprülü Kavşağı ile Geçit Kavşağı arasında Emek Bölgesi’nden geçen Hakimiyet Caddesi – Şehit Ayhan Yıldız Caddesi güzergahını kullanmaları, Bursa – Mudanya karayoluna alternatif güzergah olarak Ata Bulvarı, Organize Sanayi Bölgesi içindeki yollar ile Cezaevi Caddesi ve Balat Caddesi bağlantısı ile Geçit Kavşağı’nı kullanmaları ve Bursa – Mudanya karayoluna alternatif güzergah olarak Geçit Kavşağı bağlantısı ile ücretsiz olan Bursa Çevre Otoyolu’nu kullanmaları gerekmektedir.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 31.05.2010 | Okunma sayısı:11265

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir