Haberler

MUDANYA YOLU’NDA TRAFİK DÜZENLEMESİ

Font Boyutu


7 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

MUDANYA YOLU’NDA TRAFİK DÜZENLEMESİ

- MUDANYA YOLU’NDA HAFİF RAYLI SİSTEM VE EMEK KAVŞAĞI’NDA YAPILACAK ÇALIŞMALAR NEDENİYLE 11 MAYIS SALI GÜNÜ SAAT 10.00’DAN İTİBAREN TRAFİK AKIŞI ALTERNATİF GÜZERGAHLARDAN SAĞLANACAK.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmaları devam eden Emek Kavşağı’nda yapılacak çalışmalar sebebiyle trafik akışının yeniden düzenleneceği bildirildi.

Bursa Hafif Raylı Sistem II. Aşama (Üniversite Hattı) yapım ve elektromekanik işleri Kuzey hattı inşaat çalışmaları kapsamında Emek Kavşağı’ndan geçecek olan tünel inşaatları ile birlikte Emek Köprülü Kavşağı inşaat çalışmalarına başlanıyor. 11 Mayıs Salı günü saat 10.00’dan itibaren Mudanya’dan Bursa’ya geliş istikameti Emek sinyalize kavşağında tek yönlü olarak araç trafiğine kapatılacak ve trafik, BTSO Organize Sanayi Bölgesi içindeki Ali Osman Sönmez Bulvarı’na yönlendirilerek Beyaz Caddesi ve OSB Filament Köprülü Kavşağı bağlantısı kullanılarak yeniden Mudanya Yolu üzerinden Bursa şehir merkezi yönüne ulaşım sağlanacak.
Mudanya Yolu üzerinde devam eden BursaRay ve Emek Köprülü Kavşak yapım çalışmaları süresince Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan ağır taşıt trafiği de dikkate alındığında yaşanacak trafik sıkışıklığının önlenmesine dikkati çeken yetkililer, sürücülerin alternatif güzergah olarak, ücretsiz olan Bursa Çevre Otoyolu’nu kullanmaları gerektiğini belirtti.
Alternatif güzergahlar kentin çeşitli noktalarına asılacak afişlerle vatandaşlara duyurulacak.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 07.05.2010 | Okunma sayısı:7373

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir