Haberler

MUDANYA YOLU’NDA ALTERNATİF GÜZERGAH UYGULAMASI BAŞLIYOR

Font Boyutu

10 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

MUDANYA YOLU’NDA ALTERNATİF GÜZERGAH UYGULAMASI BAŞLIYOR
- MUDANYA YOLU’NDA HAFİF RAYLI SİSTEM VE EMEK KAVŞAĞI’NDA YAPILACAK ÇALIŞMALAR NEDENİYLE YARIN (11 MAYIS SALI) SAAT 10.00’DAN İTİBAREN TRAFİK AKIŞI ALTERNATİF GÜZERGAHLARDAN SAĞLANACAK.
BURSA
– Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından inşaatına başlanan Emek Kavşağı’nda yapılacak çalışmalar nedeniyle trafik akışı yarın (11 Mayıs Salı) saat 10.00’dan itibaren alternatif güzergahlardan sağlanacak.
Bursa Hafif Raylı Sistem II. Aşama (Üniversite Hattı) yapım ve elektromekanik işleri Kuzey hattı inşaat çalışmaları kapsamında Emek Kavşağı’ndan geçecek olan tünel inşaatları ile birlikte Emek Köprülü Kavşağı inşaat çalışmaları başlıyor. Çalışmalar kapsamından yarın (1 Mayıs Salı) saat 10.00’dan itibaren Mudanya’dan Bursa’ya geliş istikameti Emek sinyalize kavşağında tek yönlü olarak araç trafiğine kapatılacak. Trafik, BTSO Organize Sanayi Bölgesi içindeki Ali Osman Sönmez Bulvarı’na yönlendirilerek Beyaz Caddesi ve OSB Filament Köprülü Kavşağı bağlantısı kullanılarak yeniden Mudanya Yolu üzerinden Bursa şehir merkezi yönüne ulaşım sağlanacak.
Mudanya Yolu üzerinde devam eden BursaRay ve Emek Köprülü Kavşak yapım çalışmaları süresince Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan ağır taşıt trafiği de dikkate alındığında yaşanacak trafik sıkışıklığının önlenmesine dikkati çeken yetkililer, sürücülerin alternatif güzergah olarak, ücretsiz olan Bursa Çevre Otoyolu’nu kullanmaları gerektiğini belirtti.
Alternatif güzergahlar kentin çeşitli noktalarına asılacak afişlerle vatandaşlara duyurulacak.
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 10.05.2010 | Okunma sayısı:8603

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir