Haberler

MUDANYA YOLU ARTIK IŞIL IŞIL

Font Boyutu

25 KASIM 2010

BASIN BÜLTENİ

MUDANYA YOLU ARTIK IŞIL IŞIL
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN IŞIKLANDIRILAN MUDANYA YOLUNUN 3,5 KİLOMETRELİK BÖLÜMÜ SÜRÜCÜLER İÇİN ARTIK DAHA GÜVENLİ.
- BAŞKAN ALTEPE, YOLUN LED SİSTEMLE AYDINLATILDIĞINI BU SAYEDE ÖNEMLİ BİR ENERJİ TASARRUFU DA SAĞLANDIĞINI SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa- Mudanya karayolunda ışıklandırma bulunmayan 3 bin 600 metrelik bölümün aydınlatılması çalışmalarını tamamlandı. Yol sürücüler için daha güvenli hale gelirken, kullanılan LED aydınlatma sistemi sayesinde önemli bir enerji tasarrufu da sağlandı.

Hafif raylı sistem, kavşak düzenlemeleri ve yeni yol açma çalışmaları ile bu döneme damga vurmaya hazırlanan Büyükşehir Belediyesi, mevcut yolların fiziki eksikliklerini gidermek için de yoğun çaba harcıyor. Bu çalışmalar kapsamında Bursa- Mudanya karayolunun aydınlatma bulunmayan Tepedevrent-Mudanya arasında kalan 3 bin 600 metrelik bölümünün aydınlatılması sağlandı.

Önemli bir eksiklik daha giderildi
Aydınlatma işlemi yapılan bölümde Fen İşleri Daire Başkanı Fehmi Ökten ile birlikte incelemelerde bulunan Başkan Altepe, Mudanya’nın Bursa’nın sahile açılan en önemli kapısı olduğunu ve Mudanya Yolu’nun Bursalılar tarafından yoğun olarak kullanılan bir yol olduğunu söyledi. Yolun 3 bin 600 metrelik bölümünün aydınlatılması için bölge halkının yoğun talebi olduğunu ifade eden Başkan Altepe, “Bu yolun biran önce aydınlatılma için ilgili kurum ve kuruluşlarla görüştük. Ancak işi yapmak yine Büyükşehir Belediyesi olarak bize düştü. Aydınlatma ile ilgili faaliyetleri hemen başlattık. Yolun aydınlatma bulunmayan bölümü 85 direk dikilerek aydınlığa kavuştu. Böylelikle Bursa’yı sahille buluşturan cadde ışıl ışıl oldu” dedi.
Başkan Altepe, yolun LED sistemle aydınlatıldığını hatırlatarak, bu sayede önemli bir enerji tasarrufu da sağlandığını sözlerine ekledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 25.11.2010 | Okunma sayısı:8357

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu