Haberler

MUDANYA İSTASYONU SOSYAL TESİSLERİ AÇILDI

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen Mudanya İstasyonu Sosyal Tesisleri törenle hizmete açıldı.

 

1870’li yıllardan1953’e kadar tren istasyonu olarak hizmet veren sonrasında lojman ve farklı amaçlarla kullanılan Mudanya Tren İstasyonu İşletmesi Binası, Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek, sosyal tesis olarak Bursa’ya yeniden kazandırıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mudanya İstasyonu Sosyal Tesisi’nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, kentin dört bir tarafından belediyenin sosyal tesislerini halka buluşturmayı hedeflediklerini belirterek, “Bu tesisler halkımızın tesisleridir. Herkes bu tesisleri evleri gibi kullanabilir” dedi.

 

“Mudanya Bursa’nın vitrini”

Mudanya’nın Bursa’nın sahile açılan kapısı ve kentin vitrini olduğunu dile getiren Başkan Altepe, “Bu dönem Mudanya Büyükşehir Belediyesi’ni fark etsin, beklediğini alsın istiyoruz. İlçenin turizm ve cazibe merkezi olması için gerekli adımları atacağız. Burada ekonominin canlanması, bölgenin hareketlenmesi için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Mudanya’nın sağlık alaları, spor alanları, çevresi ve altyapısı ile sağlıklı bir kent olmasını istiyoruz. Mudanya’nın ulaşılabilir bir kent olması için Bursaray’ın üniversite etabından elde edilen tasarrufla Mudanya hattına 2 durak daha ilave ederek, ilçeye ulaşımı kolaylaştıracağız. Mudanya’ya ulaşmak kolay olmalı. Çünkü Mudanya gelecekte daha büyük önem kazanacak. İlçe içindeki yolların genişletilmesi, özellikle güney yolunun açılarak ilçeye nefes aldırması için çalışıyoruz. Tarihi, kültürel mirasların ve eserlerin ayağa kaldırılması için çalışmalar yapıyoruz. Hasan Paşa Hamamı ile ilgili çalışmalar başlatıldı. Bunların yanı sıra kent estetiği ile ilgili çevre düzenleme çalışmaları yapılacak” dedi.

 

“Halka belediye eliyle hizmet edeceğiz”

Mudanya’ya kazandırılan güzelliklerden birinin de Tren İstasyonu Sosyal Tesisi olduğunu ifade eden Başkan Altepe, bir sahil kenti için bu sosyal tesisin önemli bir ihtiyaç olduğunu hatırlattı. Bursa’nın her köşesinde özellikle havadar ve özellikli mekanlarda belediyenin bir tesisinin yer alması için çalışmalar yaptıklarını anlatan Başkan Altepe, “Hünkar Köşkü, Merinos Göl Kafe, Kültürpark Spor Kafe hizmete açıldı. Havuzlupark ve Dobruca tesisleri de yakında hizmete açılacak. Bu tesislerde kar hiçbir zaman öne çıkmayacaktır. Halka yeterli hizmet verildiğinde bizler de mutlu oluyoruz” şeklinde konuştu.

 

“Her belediye tesisi Bursa’ya huzur katıyor”

Tüm bu tesisleri kurmak ve işletmedeki tek hedefin halka hizmet olduğuna işaret eden Başkan Altepe, “Her yapılan tesis Bursa’ya huzur katıyor. Belediyenin tesisleri halkın tesisleridir. Diğerleri gibi bu tesis de istasyon tesisi de Mudanya’ya hareket ve gelir getirecektir. İnsanların kendi evleri gibi kullanabileceği tesislerimiz Bursalılara hayırlı olsun” dedi.

 

Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür

Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, Mudanya Belediyesi’nin su borçlarına karşılık Büyükşehir Belediyesi’ne verilen bu binanın bugün başarılı bir restorasyon ile mükemmel bir eser olarak ilçeye kazandırıldığını dile getirdi. Aktürk, Mudanya Belediyesi adına Başkan Altepe başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe ayrımı yapmadan hizmet verdiğini vurgulayan Aktürk, Büyükşehir’in, Mudanya’nın ve Bursa’nın çevresini değiştirerek, cazibe merkezi haline getirecek yatırımlarına devam edeceğine inandığını sözlerine ekledi. Törene, AK Parti Bursa İl Başkanı Nagip Vardar, ilçe belediye başkanları, Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, muhtarlar, siyasi partilerin ilçe başkanlarının yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Başkan Altepe, açılış sonrasında binayı gezerek, çalışanlarla da sohbet etti.

Tarih: 25.09.2009 | Okunma sayısı:10018

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir