Haberler

MUDANYA İSTASYONU SOSYAL TESİSİ AÇILIYOR

Font Boyutu

 Bursa Büyükşehir Belediyesi Mudanya İstasyonu Sosyal Tesisi önümüzdeki günlerde açılıyor.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Devlet Bakanı Faruk Çelik’le birlikte Mudanya’da restorasyonu son aşamaya gelen sosyal tesiste incelemelerde bulundu. Başkan Altepe, Bursa-Mudanya Demiryolu’nun 1891 yılında tamamlanmasının ardından yapılan demiryolu işletme binası, kaymakamlık lojmanı ve Pratik Kız Sanat Okulu olarak kullanılan asırlık binanın Mudanya’nın tarihi zenginliğine ışık tutacak şekilde Bursalılara sosyal tesis olarak hizmet vereceğini söyledi.

Mudanya’nın tarihi ve kültürel değerleri ortaya çıkacak

Mudanya gibi tarihi çok eskilere dayanan bir yerleşim yerinin bugün ayakta kalan mirasın sayısının azlığına dikkati çeken Başkan Altepe, ilçenin tarihi ve turistik zenginliğini ortaya çıkartmaya kararlı olduklarını söyledi. Seçimden önce yapmayı planladıkları çalışmaları hazırlarken, Mudanya’nın tarihi ve kültürel yapısının da zenginliğini gözlemlediklerini ifade eden Altepe, “Harabe haldeki Hasan Bey Hamamı, Mısırlı Hasan Bey Camii ve türbesi, Tekke-i Cedid ve Tekke-i Akik camilerinin yanı sıra hal bölgesinin restorasyonun yapılmasının ardından Mudanya’nın tarihi ve kültürel zenginliği de ortaya çıkacak.”dedi.

Bakan Çelik, Başkan Altepe’yi bugüne kadar ihmal edilen tarihi ve kültürel mirasın yaşatılmasına yönelik çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Tarih: 08.08.2009 | Okunma sayısı:6483

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir