Haberler

MUDANYA İSTASYONU SOSYAL TESİSİ AÇILDI

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Recep Altepe, restorasyonu tamamlanarak faaliyetine başlayan Mudanya İstasyonu Sosyal Tesisi’nde incelemelerde bulundu.
Bursa Büyükşehir Belediyesi kent merkezinden ilçelere uzanan hizmet zincirine yeni bir halka daha ekleyerek, Mudanya İstasyonu Sosyal Tesisi’ni hizmete açtı. Başkan Altepe, Bursa Milletvekili Ali Koyuncu, Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, AK Parti İl Başkanı Nagip Vardar, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı ve Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Seyfettin Avşar ile birlikte faaliyetine başlayan Mudanya’daki sosyal tesisi gezerek, yetkililerden bilgi aldı.

“Elimizi diğer ilçelere de uzatıyoruz”
Başkan Altepe, Bursa – Mudanya Demiryolu’nun 1891 yılında tamamlanmasının ardından yapılan demiryolu işletme binasının, kaymakamlık lojmanı ve Pratik Kız Sanat Okulu olarak kullanıldığını belirterek, “Böylesine bir tarihi yapıyı Bursalıların hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hizmetlerimizi yalnızca kent merkezi ile sınırlandırmıyor, mümkün olduğunca elimizi diğer ilçelerimize de uzatıyoruz. Mudanya Bursa’nın incisi ve tarihi de çok eskilere dayanıyor. Geçmişin nostaljik güzelliğini bugünde yaşatacağımız Mudanya İstasyonu, bu güzel ilçenin tarihi zenginliğine ışık tutacak şekilde sosyal tesis olarak hizmet vermeye başladı.” diye konuştu.

“Yeni sosyal tesisler yolda”
Restorasyonun tamamlanmasının ardından binanın vatandaşların kullanabilecekleri bir sosyal tesis olarak düzenlendiğini ifade eden Başkan Altepe, “Hünkar Köşkü ve Merinos Göl’den sonra 3. sosyal tesisimiz olan Mudanya İstasyon hizmete hazır hale gelince kapılarını tören düzenlemeden vatandaşlarımıza açtık. Tören için bekleyerek, tesisin hemşehrilerimizle buluşmasını geciktirmedik. Mudanya İstasyonu Sosyal Tesisi hayırlı olsun. Halkımızın kullanacağı yeni sosyal tesislerimizle ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Yeni sosyal tesislerimiz yolda” dedi.

Mudanya’nın tarihi ayağa kalkacak
Başkan Altepe, Mudanya’daki Hasan Bey Hamamı, Mısırlı Hasan Bey Camii ve türbesi, Tekke-i Cedid ve Tekke-i Akik camileri ile hal bölgesinin restorasyonun da yapılacağını müjdeledi. Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk de Büyükşehir Belediyesi tarafından Mudanya’ya yapılan hizmetlerle ilçenin çehresinin değiştiğini dile getirerek, her zaman yanlarında olan Başkan Altepe’ye desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Tarih: 25.08.2009 | Okunma sayısı:8287

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir