Haberler

MUDANYA ‘GELİŞ’ İSTİKAMETİ YOLUNA GİRDİ

Font Boyutu

10 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

MUDANYA ‘GELİŞ’ İSTİKAMETİ YOLUNA GİRDİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EMEK KAVŞAĞI’NIN BİTEN BÖLÜMLERİNİ HİÇ BEKLENMEDEN HALKIN HİZMETİNE SUNUYOR.
- BURSA’DAN MUDANYA’YA GİDİŞ İSTİKAMETİNDE ÜST YOLU OCAK AYINDA KULLANIMA AÇAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, MUDANYA’DAN BURSA’YA GELİŞ İSTİKAMETİNİN 3 ŞERİTLİ BATÇIK BÖLÜMÜNÜ ULAŞIMA AÇTI.
- MUDANYA’DAN BURSA İSTİKAMETİNE GELEN SÜRÜCÜLER ARTIK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’Nİ DOLAŞMAK ZORUNDA KALMADAN KESİNTİSİZ BİR ŞEKİLDE KENT MERKEZİNE ULAŞABİLECEK.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, kavşak, raylı sistem ve raylı sistem istasyonunu bünyesinde barındıran ve normal bir kavşaktan 5 kat daha büyük bir inşaat alanına sahip olan Emek Kavşağı’nın tamamlanan bölümlerini bir bir halkın kullanımına açıyor. Yolun Mudanya’dan Bursa’ya geliş istikametindeki 3 şeritli batçık bölümü de trafiğe açıldı.

Bursaray Emek Hattı çalışmaları kapsamında kavşak düzenleme, raylı sistem hattı ve raylı sistem istasyonu olmak üzere 3 aşamalı olarak projelendirilen Emek Kavşağı’nda çalışmalar hızla sürüyor. Vatandaşların mağdur olmaması için projenin biten bölümlerini hemen kullanıma açan Büyükşehir Belediyesi, bu amaç doğrultusunda çalışmaları tamamlanan Mudanya’ya gidiş istikameti üst yolu Ocak ayında trafiğe açmıştı. Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte Mudanya yolunun trafik yoğunluğunun artmasını göz önüne alan Büyükşehir Belediyesi, yolun Mudanya’dan Bursa’ya geliş istikametinin 3 şeritli batçık bölümünü de kullanıma açtı. Yolun açılmasıyla birlikte sürücüler artık Organize Sanayi Bölgesi içine girmeden kesintisiz bir şekilde kent merkezine ulaşabilecek.

Çalışmalar son aşamaya geldi
Raylı sistem istasyonu, raylı sistem hattı ve kavşak olarak projelendirilen ve normal bir kavşaktan 5 kat daha büyük inşaat alanına sahip olan Emek Kavşağı’nda çalışmaların tamamlanma aşamasına geldiğini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, biten bölümleri hiç beklenmeden trafiğe açtıklarını söyledi. Bursa’dan Mudanya’ya gidiş istikametindeki batçığın da kısa sürede içinde açılacağını dile getiren Başkan Altepe, “Yaz aylarının gelmesiyle birlikte Mudanya yolunda trafik arttı. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için Mudanya’dan Bursa’ya geliş istikametinin batçık bölümünü açıyoruz. Diğer bölümleri de kısa zaman içinde tamamlayan kavşağı tamamen kullanıma açacağız” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

Tarih: 10.05.2011 | Okunma sayısı:6324

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu