Haberler

MUDANYA ARTIK DAHA GÜVENLİ

Font Boyutu

25 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

MUDANYA ARTIK DAHA GÜVENLİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPTIRILAN MUDANYA İTFAİYE BİNASI HİZMETE AÇILDI.
- BAŞKAN ALTEPE, İTFAİYE HİZMETİNİN ARANDIĞINDA EN GEÇ BİR İKİ DAKİKA İÇİNDE ULAŞTIRILMASI GEREKEN BİR HİZMET OLDUĞUNU BELİRTEREK, BU NEDENLE TEŞKİLATI EKİP VE EKİPMAN YÖNÜNDEN GÜÇLENDİRDİKLERİNİ SÖYLEDİ.
- MUDANYA BELEDİYE BAŞKANI HASAN AKTÜRK, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE MERKEZİ HÜKÜMETİN DE DESTEKLERİYLE MUDANYA’NIN GELECEĞE DAHA GÜVENLİ BAKTIĞINI KAYDETTİ.

BURSA – İtfaiye teşkilatını ekip ve ekipman yönünden sürekli güçlendiren Bursa Büyükşehir Belediyesi, Beşevler Küçük Sanayi İtfaiye Binası’nın ardından yapımı tamamlanan Mudanya İtfaiye Binasını da hizmete açtı.

Büyükşehir sınırlarının genişlemesine paralel olarak merkez ilçelerde eksikliği hissedilen hizmet birimlerini de bir bir oluşturan Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Mudanya İtfaiye binası törenle hizmete açıldı. Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü ile çok sayıda davetlinin katıldığı törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, eksikliği yaşanan her konuda çözüm üretmek için ellerinden geleni yapıklarını söyledi.

İtfaiye hayati önem taşıyor
İtfaiye hizmetlerinin belediyecilik hizmetleri arasında ayrı bir önemi olduğunu dile getiren Başkan Altepe, itfaiye teşkilatına verdikleri önemi sağladıkları ekip ve ekipman destekleri ile gösterdiklerini söyledi. İtfaiye hizmetinin, arandığında bir iki dakika içinde ulaştırılması gereken bir hizmet olduğunun altını çizen Başkan Altepe, “Halkımızın can ve mal güvenliğini en iyi şekilde korumak, olası yangınları en az zararlarla atlatmak bizim için çok önemli. Bu nedenle itfaiye teşkilatımızı gün geçtikçe daha da güçlendiriyoruz. DOSABSİAD gibi işadamlarımızın da destekleriyle bugün artık yüksek katlarda meydana gelen yangınlara uzak mesafelerden müdahale edebiliyoruz. Her türlü kimyevi yangınları kısa sürede söndürebilecek donanıma sahibiz. Özellikle ilçelerde de daha donanımlı hale gelmek amacıyla temelini attığımız Mudanya İtfaiye binamızı hizmete açıyoruz. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Yatırım yağmuru sürüyor
Bursa’nın sahile açılan kapısı olan Mudanya’nın bir turizm kenti olması yolunda ilçede önemli yatırımları hayata geçirdiklerini de kaydeden Başkan Altepe, iki yılda 68 kilometre yol açma ve genişletme çalışması yaptıklarını, ring yolunun açılması için kamulaştırılan 20 binanın yıkım çalışmalarının hızla sürdüğünü hatırlattı. Son iki yıl içinde 107 kilometre içme suyu hattı, yaklaşık 40 kilometre de kanal imalatı yapıldığını vurgulayan Başkan Altepe, “İki yılda altyapıya 23 milyon TL harcadık. Son 6 yılda bu rakam 45 milyon TL’yi buluyor. 20 milyon TL’lik yatırımımız da devam ediyor. Tüm bunlarla 6 yıl içinde Mudanya altyapısına 65 milyon TL’lik yatırım yapmış olacağız. Bunun yanında Mudanya Yüzme Havuzu, Güzelyalı Meydanı, dere ıslahı, heyelanlı bölgenin ıslahı, tarihi ve kültürel miras çalışmalı ile Mudanya’daki yatırımlarımızı aralıksız sürdürüyoruz” diye konuştu.

“Geleceğe güvenle bakıyoruz”
Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk ise bu dönem Mudanya’nın geleceğine yön verecek önemli çalışmaların hayata geçirildiğini söyledi. İlçede uygulanan büyük projelerin tamamında Büyükşehir Belediyesi’nin desteğini aldıklarını dile getiren Aktürk, “Ulaşımdan altyapıya, spordan tarihi kültürel mirasa kadar her alanda bu dönem Büyükşehir Belediyesi’nin desteğini hep yanımızda görüyoruz. Gerek merkezi hükümet gerekse Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle Mudanya artık geleceğe güvenle bakıyor” dedi.
Konuşmaların ardından Başkan Altepe ve beraberindekiler itfaiye binasını hizmete açtı.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

Tarih: 25.05.2011 | Okunma sayısı:4899

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu