Haberler

Modern çağrı merkeziyle sorunlara anında çözüm

Font Boyutu

04 EYLÜL 2014

BASIN BÜLTENİ

MODERN ÇAĞRI MERKEZİYLE SORUNLARA ANINDA ÇÖZÜM
- BÜTÜNŞEHİR UYGULAMASININ ARDINDAN 17 İLÇEYE HİZMET VEREN BUSKİ, BANKA KONFORUNU ARATMAYAN TAHSİLAT BÜROLARI VE 24 SAAT KESİNTİSİZ HİZMET VEREN ÇAĞRI MERKEZİ İLE HİZMETTE KALİTE ÇITASINI ÜST SEVİYEYE ÇIKARDI.
- BUSKİ’NİN 152 EVLER MAHALLESİ’NDEKİ YENİLENEN TAHSİLAT ŞUBESİ İLE ÇAĞRI MERKEZİNİ ZİYARET EDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ÇAĞRI MERKEZİNİN TÜRKİYE’DEKİ EN İYİ İŞLETİM SİSTEMİNE SAHİP MERKEZLERDEN BİRİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

BURSA - Bütünşehir uygulamasının ardından 17 ilçeye hizmet veren BUSKİ, banka konforunu aratmayan tahsilat büroları ve 24 saat kesintisiz hizmet veren çağrı merkezi ile hizmette kalite çıtasını üst seviyeye çıkardı. BUSKİ’nin 152 Evler Mahallesi’ndeki yenilenen tahsilat şubesi ile çağrı merkezini ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, çağrı merkezinin Türkiye’deki en iyi işletim sistemine sahip merkezlerden biri olduğunu söyledi.

Bursalıların sağlıklı suya erişimi noktasında 17 ilçede de altyapı yatırımlarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, diğer taraftan gelişen teknolojiye paralel olarak vatandaşların hizmete erişimini de azami düzeyde kolaylaştırıyor. Bu çalışmalar kapsamında BUSKİ’ye ait su faturası tahsilat merkezleri, banka konforunu aratmayacak şekilde yeniden dizayn ediliyor. İç ve dış görüntüsüyle tamamen yenilenen 152 Evler Mahallesi’ndeki tahsilat merkezi, vatandaşların ferah bir ortamda hizmet almalarını sağlıyor.

24 saat kesintisiz hizmet
Bu arada 152 Evler Mahallesi’ndeki tahsilat bürosunun alt katı da ‘Alo 185’ çağrı merkezi olarak yeniden dizayn edildi. Çağrı merkezi hizmet alanına 17 ilçe de dahil edilirken, tüm ilçelerden yapılan aramalarda abonelerin sorunlarına çözüm üretiliyor, Toplam 35 personelle günün 24 saati kesintisiz şekilde verilen hizmette, arıza kaydı, talep, şikayet, fatura ve abonelik bilgileri gibi tüm işlemler kolaylıkla yapılıyor. Vatandaşlardan gelen arıza ihbarları, görevliler tarafından anında bakım onarım ekiplerine bildirilirken, söz konusu sorunlar kısa zamanda çözüme kavuşturuluyor. Geri bildirim uygulaması ile vatandaşlar da yeniden bilgilendiriliyor.

Hizmet kalitesi giderek artıyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yenilenen tahsilat bürosu ile çağrı merkezini ziyaret etti. Beraberindeki BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı’dan çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Altepe, “Daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir kent için hizmet altyapımızı da sürekli iyileştiriyoruz. Türkiye’nin en iyi işletim sistemine sahip çağrı merkezini Bursa’ya kazandırdık. 90 ayrı hat ile verilen hizmette vatandaşlarımız telefon başında dakikalarca beklemeden anından görevlilere ulaşabiliyor. Sorunlar anında arıza ekiplerine bildiriliyor ve sorun da kısa zamanda çözüme kavuşuyor. Bunun yanında 4 olan mobil tahsilat aracı sayımız 10’a çıktı. Bir noktada tahsilat için uzun kuyruk oluştuğu andan bir aracımızı oraya yönlendirip, vatandaşlarımızın uzun süre beklememesini sağlıyoruz” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 04.09.2014 | Okunma sayısı:4959

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu