Haberler

Mobilim Yollarda otobüsü Bursa’ya geliyor

Font Boyutu

12 ARALIK 2014

BASIN BÜLTENİ

‘Mobilim Yollarda’ otobüsü Bursa’ya geliyor
- Bursalıları bilimin uygulamalı ve eğlenceli yönüyle buluşturan Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM), Türkiye’yi dolaşan bilim otobüsü hafta sonunda ‘Mobilim Yollarda’ otobüsüne ev sahipliği yapacak.

BURSA – ‘Mobilim Yollarda’ otobüsü, Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’ne (BTM) uğruyor.

‘Başımıza İcat Çıkarın’ sloganıyla hizmete açıldığı günden bu yana Bursalıların vazgeçilmezi haline gelen Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM), bu hafta da özel bir programla ziyaretçilerini ağırlayacak. Hafta sonları birçok farklı bilimsel etkinlikle Bursalıları bilimin uygulamalı ve eğlenceli yönüyle buluşturan BTM, Türkiye’yi dolaşan bilim otobüsü ‘Mobilim Yollarda’ projesinin de durak noktalarından biri oldu. BTM, cumartesi ve pazar günleri düzenlenen tematik atölye çalışmaları, serbest atölyeler, bilim şovları, gökyüzünü izleme fırsatı sunan Planetaryum gösterimleri gibi birçok farklı istasyonda bilimle dolu içerikler sunmaya devam ediyor. Bu Cumartesi BTM’ye gelenler, Türkiye’yi dolaşan bilim otobüsü ‘Mobilim Yollarda’nın etkinliklerinden ücretsiz olarak yararlanabilecekler. 13 Aralık Cumartesi tüm gün boyunca bilim otobüsü dışına kurulacak sahnede açık hava bilim şovu ve otobüsün içindeki laboratuvarda da enerji üretimini gösteren atölye çalışmaları BTM ziyaretçilerine ücretsiz olarak sunulacak. Saat 11.00’de başlayacak olan etkinlikler saat 16.00’ya kadar devam edecek.

Mobilim Yollarda projesi
‘Türk-Alman Bilim Yılı’ etkinlikleri kapsamında Almanya Büyükelçiliği tarafından fonlanan ve ‘Eğlen Bilim’ tarafından projelendirilen ‘Mobilim Yollarda’ adlı bilim otobüsü projesi, Ekim – Aralık ayları arasında, Türkiye’nin 15 şehrini dolaşıyor. 8 Ekim’de Samsun’dan yola çıkan otobüs, Trabzon, Erzurum, Sivas, Malatya, Kahramanmaraş, Kayseri, Adana, Mersin, Konya, Antalya ve İzmir’in ardından bu hafta da Bursa’ya geliyor. 1 gün boyunca BTM’de Bursalılarla buluşacak olan bilim otobüsündeki bilim aktiviteleri, BTM ziyaretçilerine ücretsiz olarak gerçekleştirecek.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 12.12.2014 | Okunma sayısı:1721

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir