Haberler

MOBİL EĞİTİMDE SERTİFİKA SEVİNCİ

Font Boyutu

 13 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

MOBİL EĞİTİMDE SERTİFİKA SEVİNCİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN HAYATA GEÇİRİLEN BURSA MOBİL EĞİTİM PROJESİ (BUMEP) KAPSAMINDA İLK EĞİTİM DÖNEMİNİ BAŞARIYLA TAMAMLAYAN 300 KURSİYER SERTİFİKALARINI ALDI.
- BAŞKAN ALTEPE, ÇOCUKLARI GELECEĞE HAZIRLAYAN ANNELERİN DAHA DONANIMLI OLMASI İÇİN HAYATA GEÇİRDİKLERİ PROJE SAYESİNDE EV HANIMLARININ DA BİLGİ TEKNOLOJİLERİNE HAKİM OLMASININ SAĞLANDIĞINI KAYDETTİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında hayata geçirdiği ev hanımlarına yönelik gezici bilgisayar kursunun ilk dönemini başarıyla tamamlayan 300 kursiyer, sertifikalarını Başkan Altepe’nin elinden aldı.

Meslek edindirme kurslarıyla binlerce vatandaşı nitelikli işgücü haline getiren Büyükşehir Belediyesi, önemli bir sosyal sorumluluk projesi olarak başlattığı Bursa Mobil Eğitim Projesi’nin (BUMEP) meyvelerini toplamaya başladı. Annelerin çocuklarının eğitimine daha fazla katkı sağlayabilmelerini hedef alan proje kapsamında 10’ar bilgisayarla donatılan 5 adet otobüsün mahalle mahalle dolaşarak verdiği bilgisayar eğitiminde 6 haftalık dönem tamamlandı. Kestel Esentepe, Nilüfer Çalı, Adnan Menderes, Panayır ve Arabayatağı Mahallelerinde uygulanan kursa 500 başvuru yapılırken, ilk dönem eğitime alınan 300 kursiyer Merinos Park’ta düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Gelecek annelerin elinde şekilleniyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, sertifika töreninde yaptığı konuşmada, belediyecilik hizmetlerinin altyapı, yol yapımı gibi işlerden ibaret olmadığını kaydetti. Bursa’nın değerlerine, tarihine sahip çıkan bireylerin yetiştirilmesi amacıyla her türlü sosyal projeyi hayata geçirdiklerini vurgulayan Başkan Altepe, “Geleceğimize yön verecek olan çocuklarımızın donanımlı bireyler olarak yetişmesi için annelerimize büyük görevler düşüyor. Bilgi teknolojilerinin bu kadar geliştiği günümüzde annelerin de donanımlı olması zorunluluk haline geldi. Bu hizmetin en önemli özelliği de kursların mahallelerde verilmesi. Çünkü ev hanımlarının başka bölgelerdeki kurslara katılma imkanı bulamıyorlar. Bu proje ile bilgiyi onların mahallelerine kadar götürdük. Bilgisayar kullanmayı öğrenen anneler, hem çocuklarının eğitimine katkı sağlayacak, hem de internetin zararlarına karşı çocuklarını daha iyi koruyabilecek” diye konuştu.

“Hizmet ayağımıza geldi”
Sertifika alan kursiyerler adına söz alan Zergül Kuyucu ise, ev hanımlarının sorumluluklarının fazla olması nedeniyle kentin farklı noktalarına giderek eğitim olmasının zor olduğunu söyledi. Ev hanımlarının bilgisayar öğrenmesinin gereksiz olarak görüldüğünü dile getiren Kuyucu, “Ancak Büyükşehir Belediyesi’nin bu kursları Mahallelerimizde ayağımıza kadar getireceğini öğrenince hemen kaydımı yaptırdım. Eğitmenlerimiz bizimle yakından ilgilendi ve kısa zamanda bilgisayar kullanmayı öğrendik. Bize bu imkanı sağlayan Büyükşehir Belediye başkanımıza ve eğitmenlerimize tüm kursiyerler adına teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Başkan Altepe, kursiyerlere sertifikalarını verdi. Talep olduğu sürece bu kursların devam edeceğini dile getiren Başkan Altepe, her mahalleye gidileceğini de sözlerine ekledi.
Bu arada ilk dönem kursiyerleri arasında ilk üçe girenler Büyükşehir Belediyesi tarafından laptop, İpad ve notebookla ödüllendirildi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

Tarih: 13.07.2011 | Okunma sayısı:5977

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu