Haberler

MİNİK YELKENCİLERİN SERTİFİKA MUTLULUĞU

Font Boyutu

28 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

MİNİK YELKENCİLERİN SERTİFİKA MUTLULUĞU

- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ’NÜN YAZ SPOR OKULU UYGULAMALARI KAPSAMINDA MUDANYA YELKEN KULÜBÜ İLE ORTAKLAŞA DÜZENLEDİĞİ OPTİMİST YELKEN KURSU’NU BAŞARIYLA TAMAMLAYAN 36 MİNİK YELKENCİ, SERTİFİKALARINI, BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE’NİN ELİNDEN ALDI.

BURSA – Sosyal, kültürel ve şehircilik alanlarında birbirinden başarılı çalışmalara imza atan Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın ‘spor kenti’ unvanıyla da anılması doğrultusundaki projelerini hızla sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyespor Kulübü bünyesinde futbol dışındaki her branşta yetiştirdiği sporcularla Türkiye’de ve Avrupa’da birçok başarının altına imza atan Bursa Büyükşehir Belediyesi, deniz sporlarının geliştirilmesi kapsamında, geleceğin yelkencilerinin yetiştirilmesine de büyük önem veriyor.
Bu bağlamda, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün yaz spor okulu kapsamında Mudanya Yelken Kulübü ile ortaklaşa düzenlediği ‘Optimist Yelken Kursu’nu başarıyla tamamlayan 36 minik kursiyer, geleceğin yelkencileri olabilmek için ilk sınavlarını başarıyla geçtiler.
Mudanya Yelken Kulübü’nde düzenlenen törenle, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin elinden sertifikalarını alan minik yelkenciler, kursu başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşadı.

“Sahil şeridi deniz sporlarının merkezi olacak”
Mudanya-Gemlik sahil şeridini deniz sporları alanında söz sahibi konuma getirebilmenin kararlılığında olduklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe, bu amaç doğrultusunda hizmet veren spor kulüpleriyle ortak çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi.
Mudanya Yelken Kulübü’nün bu kapsamdaki çalışmalarını desteklediklerini vurgulayan Altepe, “Tarih, turizm, tarım, sanayi kenti Bursa’nın, ‘spor kenti’ unvanıyla da anılması önde gelen hedeflerimiz arasında yer alıyor. Mudanya-Gemlik sahil şeridinin deniz sporlarının yapılabilmesine uygun bir ortam oluşturması, yelkenciliğin geliştirilmesi ve geleceğin yelkencilerinin yetiştirilmesi hedefimizi de beraberinde getiriyor. Bu bağlamda, yelkencilik alanında önemli çalışmalar sergileyen Mudanya Yelken Kulübü’nün yanındayız. Kulüp tesislerinin ihtiyaçlarının giderilmesi ve daha iyi hizmet verebilmesi noktasında çalışmalarımız sürüyor” diye konuştu.

Geleceğin yelkencileri
‘Optimist Yelken Kursu’nu başarıyla tamamlayan minik sporcuları tebrik eden Başkan Altepe, miniklerin kurs sonunda almaya hak kazandıkları sertifikaların, geleceğin yelkencileri olacaklarının ilk işareti olması dileğinde bulundu.
Sertifika törenine Başkan Altepe’nin yanı sıra; Ak Parti Bursa Milletvekili İsmet Su, Ak Parti 23. Dönem Bursa Milletvekili Ali Kul, Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık, Ak Parti Mudanya İlçe Başkanı Kadir Kahraman, Bursa ve Mudanya protokolünün seçkin temsilcileri, minik yelkencilerin aileleri katıldı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 28.07.2011 | Okunma sayısı:4711

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu