Haberler

MİNİK TEKMELER BURSA'DA YARIŞIYOR

Font Boyutu

Bursa’da 18 yıl aradan sonra ilk kez düzenlenen ‘Türkiye Minikler Karate Şampiyonası’, yaşları 7 ile 13 arasında değişen bin 500 sporcunun başarı mücadelesine sahne oluyor.

 

Bursa’da Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Karate Federasyonu işbirliğiyle, 11 – 13 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen ‘Türkiye Minikler Karate Şampiyonası’nın açılış töreni, Atatürk Spor Salonu’nda yapıldı. Bursa’nın yanı sıra İzmir, Ankara, Muğla, Van, Iğdır, Trabzon, Antalya, Isparta, Balıkesir, Sakarya, Konya, Samsun, Giresun, Eskişehir, Adana, Aydın, Denizli, Adıyaman, Tekirdağ, Malatya, Kayseri, Artvin, Hatay, Tunceli, Burdur, Gaziantep, Yalova ve Şanlıurfa gibi kentlerden bin 500 karatecinin katıldığı açılış töreni, tüm sporcuların Türk Bayrakları’nı sallayarak coşkuyla salonda yerlerini almalarının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

 

Organizasyona destek verenlere teşekkür plaketi

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, törende yaptığı konuşmada, olağan genel kurulda başkan olarak seçilmesiyle 4 Nisan 2009 tarihinde görevine başladığını belirterek, “Desteklerinizle ve sizlerden aldığım güçle karate sporunun daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Sizlerin emrinde sizlerden bir nefer olarak karatenin gelişimi için çalışacağım” dedi. Önümüzdeki dönemde karate branşında ilköğretim ve liselerde takım müsabakalarının yapılacağını da müjdeleyen Delihasan, Vali Yardımcısı Ali Kamil Başar, İl Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya, Büyükşehir Belediyespor Kulübü Müdürü Taha Başparmak ile Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a organizasyona ve karate sporuna sağladıkları destek ve katılımdan ötürü teşekkür plaketi takdim etti.

 

Dereceye giren sporcuların madalya heyecanı

Daha sonra bir karateci, Japonca‘da ‘Hayali Dövüş’ anlamına gelen ‘Kata’ gösterisini sergiledi. Törenin ardından, yaşlarına göre ‘Kata’ ve ‘Kumite’, kilolarına göre de ‘1999-1998 Doğumlu Bay-Bayan 25, 30, 35, 40, 45, 50, +50 kg’ ve ‘1997-1996 Doğumlu Bay-Bayan 25, 30, 35, 40, 45, 50, +50 kg’ kategorilerinde yarışan sporcuların maçları devam etti. Maçlarda dereceye giren sporculara madalyaları ve hediyeleri de törenle verildi. Maçlarda birincilik için kıyasıya rekabet eden minik sporculardan dereceye girenlerin heyecanı görülmeye değerdi. Minik karatecilerin sevincine sporcu arkadaşları ve antrenörleri ortak oldu.

Tarih: 12.09.2009 | Okunma sayısı:5645

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir