Haberler

MİNİK SPORCULARIN SERTİFİKA SEVİNCİ

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyespor tarafından her yıl düzenlenen Yaz Spor Okulları, Havuzlupark Tesisleri’nde gerçekleştirilen sertifika töreni ile sezonu kapattı.
Büyükşehir Belediyesi’nin sağlıklı nesillerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla 23 Haziran – 21 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştiridiği Yaz Spor Okulları, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ’ın 3. dönem yüzme branşında eğitim alan 450 öğrenciye sertifika verdiği törenle sona erdi.

“Büyükşehir’den olimpiyatlara”
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin önceki dönemde 4 yüzme havuzunu Bursa’ya kazandırdığını hatırlatan Başkanvekili Karadağ, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’nin sloganı olan “Büyükşehir’den olimpiyatlara” fikrini hedef alarak, sporcularımızı desteklemeye devam edeceğiz” dedi.
Belediyespor’un milli güreşçi Ahmet Peker’in ‘Dünya Şampiyonu’ olduğunu hatırlatan Karadağ, “Büyükşehir Belediyesi olarak güreşçimize başarısından dolayı evini yapabileceği bir arsa hediye ettik. Bugün sertifikalarını verdiğimiz çocuklarımız da umuyoruz ki, Avrupa’da, dünyada, olimpiyatlarda adımızı duyurur ve bizler de onları ödüllendirme onurunu yaşarız” diye konuştu.
Çocukların spor eğitimlerine devam etmeleri konusuna velilerine de çağrıda bulunan Karadağ, “Bize güvenin. Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman çocuklarımızın, gençlerimizin yanındayız” dedi.
Karadağ, Havuzlupark Tesisleri’nin üzerinin kapatılarak tesisin 365 gün boyunca kullanılması için çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Hedef sağlıklı bir gelecek
Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık da yaz okullarıyla ilgili bilgiler verdiği konuşmasında, “Kentimizde yaşayan çocukların yaz aylarını sağlık dolu bir ortamda geçirmeleri ve zararlı alışkanlıklardan uzak kalmaları amacıyla belediyenin tüm imkanlarını halka açtık. Bu kapsamda hayata geçirilen 2009 yaz spor okullarını başarıyla tamamlamanın gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.
Yaz spor okulları bünyesinde yüzme, tenis, basketbol, voleybol ve karate branşlarında eğitim verildiğini belirten Satık, bu yıl tüm branşlarda toplam 2 bin 230 öğrencinin eğitim aldığını kaydetti. Satık, Bursa’nın sağlıklı ve genç bir nesile kavuşması için çalışmaların süreceğini sözlerine ekledi.

Tarih: 21.08.2009 | Okunma sayısı:3551

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir