Haberler

MİNİK SPORCULARA BÜYÜK ŞÖLEN

Font Boyutu

24 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

MİNİK SPORCULARA BÜYÜK ŞÖLEN
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN MİNİKLER SPOR ŞENLİĞİ, 200 İLKÖĞRETİM OKULUNDAN 2500 MİNİK SPORCUYU BİR ARAYA GETİRDİ.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, SAĞLIKLI VE SPORCU BİREYLER YETİŞMESİ İÇİN HER ALANDA YATIRIM YAPTIKLARINI BELİRTEREK, “BU MÜSABAKALARIN KAYBEDENİ YOK AMA KAZANANI YENİ NESİLLER OLACAK” DEDİ.

BURSA – Bursa’nın spor kenti kimliğini öne çıkarmak amacıyla her türlü fiziki yatırımı hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Minikler Spor Şenliği, kent genelindeki 200 İlköğretim Okulundan 2500 minik sporcuyu bir araya getirdi.

Sağlıklı kentlerin ancak sağlıklı bireylerle oluşturulabileceğinden hareketle kentin her köşesine spor tesisleri kazandıran Büyükşehir Belediyesi, düzenlendiği organizasyonlarla da gençleri sporla buluşturuyor. Bu çalışmalar kapsamında organize edilen Minikler Spor Şenliği, Atletizm Pisti’nde yapıldı. Kent genelindeki 200 ilköğretim okulunda eğitim gören 6-11 yaşları arasındaki 2500 öğrenci, spor şenliğinde bir araya geldi.

“Bu müsabakaların kaybedeni yok”
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa ve Türkiye’nin geleceğine yön verecek olan yeni neslin sağlıklı, donanımlı ve vizyon sahibi olması için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Eğitim kurumları başta olmak üzere her semte spor tesisleri inşa ettiklerini hatırlatan Başkan Altepe, öğrencilere seslenerek, “Yeter ki sizler bu spor tesislerini doldurun. Bu müsabakalarla takım olmayı, paylaşmayı öğreneceksiniz. Kardeşliği, dostluğu en iyi şekilde yaşayacaksınız. Bu müsabakaların kaybedeni yok ancak kazanını hepiniz olacaksınız” dedi.

Bursa sporda şanslı kent
Törene katılan Vali Vekili Vedat Müftüoğlu ise başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm ilçe belediyelerinin de spora önemli destekler verdiğini bu nedenle Bursa’nın spor açısından şanslı bir kent olduğunu söyledi. Çocuklara seslenen Müftüoğlu, “Bugün burada tanıştığınız sporu, ister amatör ister profesyonel olarak yaşamınız boyunca devam ettirin. Bizim tek hedefimiz, sizleri daha donanımlı ve sağlıklı bireyler olarak geleceğe hazırlamak” diye konuştu.
Başkan Altepe ve beraberindekiler daha sonra düdük çalarak atletizm müsabakalarını başlattı. Voleybol ve basketbol karşılaşmalarının da startını veren başkan Altepe daha sonra çocukların arasına girerek Vali Vekili Müftüoğlu ile birlikte basketbol oynadı. İlk müsabakaları başarıyla tamamlayan öğrencilere madalya ve sertifikalarını veren Başkan Altepe, tüm öğrencilere başarılar diledi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

Tarih: 24.05.2011 | Okunma sayısı:3157

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu