Haberler

Minik kâşiflerin doğa ile imtihanı

Font Boyutu

 24 TEMMUZ 2017

BASIN BÜLTENİ

MİNİK KÂŞİFLERİN DOĞA İLE İMTİHANI
- BURSA BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ’NİN (BTM) YAZ TATİLİ BOYUNCA ÇOCUKLAR İÇİN HAZIRLADIĞI BİLİMSEL KAMPLAR İLGİ GÖRÜYOR.

BURSA - Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin (BTM) yaz tatili boyunca çocuklar için hazırladığı bilimsel kamplar ilgi görüyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek ve bilimi çocuklara sevdirmek hedefiyle kentte kazandırdığı Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin yaz tatilinde öğrencilere yönelik hazırladığı bilimsel kamplar, minik bilim severlerin yoğun ilgisini gördü. Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi, yaz tatilinde minik kâşifleri “Doğa ve Bilim Kampı” ile Uludağ’ın doğal güzelliklerini keşfe çıkardı. 8 ile 14 yaş arası bilim severler için hazırlanan doğa ve bilim kampı Çobankaya-Sarı Alan güzergâhında gerçekleştirilirken, kampa katılanlar eşsiz doğa güzellikleri arasında Uludağ’ın endemik bitki türlerini keşfetti. Birçok farklı atölye çalışmasının da yer aldığı kampta minik kâşifler kuş kafesi ve mikroskop yapımını da öğrendi, kendi çizdikleri Uludağ krokisi ile doğada yürümenin keyfini çıkardı. Kontenjanla sınırlı “Doğa ve Bilim Kampı” 5- 12 ve 26 Ağustos tarihlerinde tekrarlanacak. Macera dolu kampa katılmak ve ayrıntılı bilgi almak isteyenler Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezini arayabilir ya da http://www.bursabilimmerkezi.org ziyaret edebilirler.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 24.07.2017 | Okunma sayısı:1150

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir