Haberler

MİNİK KRAMPONLAR SAHAYA İNDİ

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Milli Eğitim Bakanlığı Okul içi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Küçükler Futbol İl Birinciliği’ karşılaşmaları Zafer Spor Sahası’nda yapıldı.

 

Bursa genelinde 165 ilköğretim okulunun 5 ve 6’ncı sınıf öğrencilerinden oluşan takımlar, birinci tur eleme müsabakalarında karşı karşıya geldi. Gelecekte profesyonel bir kulübün alt yapısında oynamanın hayalini kuran küçük futbolcular, tüm hünerlerini sergiledi.

Karşılaşmaları takip eden Lig Heyeti Futbol Sorumlusu Metin Begüm, 5 – 6 Ocak tarihlerinde yapılacak ikinci tur müsabakalarına ilçelerden gelen takımların da katılacağını belirtti. Üçüncü turun sonunda 9 takımın final grup müsabakalarını oynayacağını kaydeden Begüm, final karşılaşmasının ise 21 Ocak Perşembe günü yapılacağını, ilk 4’e giren takımların ise Türkiye birinciliğinde Bursa’yı temsil edeceğini vurguladı. Begüm, 16 takım arasında yapılacak Türkiye birinciliği karşılaşmalarının da Mayıs ayında Bursa’da oynanacağını hatırlattı. 

Tarih: 30.12.2009 | Okunma sayısı:7544

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir