Haberler

MİNİ MASA TENİSİ ŞÖLENİ BAŞLIYOR

Font Boyutu

26 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

MİNİ MASA TENİSİ ŞÖLENİ BAŞLIYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ, GEREK ÇOCUKLARI SPORA YÖNLENDİRMEK GEREKSE ALTYAPIDAN SPORCU YETİŞTİRMEK AMACIYLA VOLEYBOL VE BASKETBOLUN ARDINDAN ŞİMDİ DE MİNİ MASA TENİSİ ŞÖLENİ DÜZENLİYOR.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, özellikle ilköğretim öğrencilerine yönelik düzenlendiği mini voleybol ve basketbol şölenlerinin ardından şimdi de mini masa tenisi şöleni düzenleniyor. Bursa genelindeki 30 okuldan 300’e yakın minik sporcunun katılacağı şölen 2 Haziran’da gerçekleştirilecek.

Büyükşehir Belediyespor Kulübü, masa tenisi branşında bayan takımıyla süper ligde, erkek takımı ile de 1. ligdeki mücadelesini sürdürürken, hep altyapıya sporcu yetiştirmek hem de çocukları bu spora yönlendirmek için ‘Mini Masa Tenisi Şöleni’ düzenliyor. Sağlıklı ve sporcu bireylerin yetişmesi amacıyla daha önce mini voleybol ve basketbol şölenlerini hayata geçiren Büyükşehir Belediyespor Kulübü, şimdi de masa tenisine gönül veren minikleri bir araya getirecek. Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün Milli Eğitim Lig Heyeti Başkanlığı ile ortaklaşa düzenlendiği şölene Bursa genelindeki 30 ilköğretim okulundan 300’e yakın küçük sporcunun katılması planlanıyor.

“Masa tenisinde Bursa’nın lokomotifiyiz”
Büyükşehir Belediyespor Kulübü As Başkanı İlhan Satık, Lig Heyeti Genel Sekreteri Ersin Yılmaz’ın da katıldığı toplantı ile ‘Mini Masa Tenisi Şöleni’ni kamuoyuna duyurdu. Acemler’deki Tenis Kafe’de yapılan ve beden eğitimi öğretmenlerinin de ilgi gösterdiği toplantıda konuşan Satık, Büyükşehir Belediyespor Kulübü olarak masa tenisi branşında Bursa’nın lokomotifliğini üstlenmiş durumda olduklarını söyledi. Bayanlar takımının süper ligde, erkekler takımının da 1. ligde Bursa’yı temsil ettiğini hatırlatan Satık, “Çocuklarımızın sağlıklı bireyler olarak yetişmesi ve bu alandaki potansiyeli belirlemek için böyle bir şölen düzenlendik. Bir taraftan çocuklarımızı masa tenisi sporuyla buluştururken, bir taraftan da altyapı için sporcu seçmiş olacağız” diye konuştu.

“İlkleri yaşıyoruz”
Lig Heyeti Genel Sekreteri Ersin Yılmaz da özellikle bu dönem Büyükşehir Belediyesi sayesinde Bursa’da ilklerin yaşandığını söyledi. Voleybol ve basketbol şölenlerinin yoğun katılımla coşku içinde gerçekleştiğini dile getiren Yılmaz, “Özellikle donanım açısından okullarımızın çok eksiklerinin bulunduğunu biliyoruz. Ancak sizler bir şeyleri gösterdiğiniz zaman Büyükşehir Belediyesi’nin sizleri yalnız bırakmayacağını biliyorum. Çünkü Başkanımız Recep Altepe’nin spor adına bugüne kadar ‘hayır’ dediğini ben duymadım” dedi.

Maçlar ferdi olarak yapılacak
Büyükşehir Belediyespor Kulübü Spor Salonu’nda 2 Haziran’da yapılacak olan şölende, takım maçları yapılmayacak, tüm maçlar ferdi olarak oynanacak. Sporcular, kulüp veya okul müdürlüklerinden onaylı liste ile müsabakalara katılabilecek. Müsabakalar 11 sayıdan oluşan 2 set üzerinden saat yönünde dönüşümlü olarak oynanacak. Her sporcunun en az 5 maç oynaması amaçlanırken, katılımcılar 2000 ve üzeri doğumlu olacak.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 26.05.2010 | Okunma sayısı:7189

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu