Haberler

Minderde milli gurur yaşattılar

Font Boyutu

03 ARALIK 2014

MİNDERDE MİLLİ GURUR YAŞATTILAR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ GÜREŞÇİLERİ, MİLLİ FORMA İLE KATILDIKLARI ULUSLARARASI TURNUVADAN 2 ALTIN, 1 BRONZ MADALYA İLE DÖNDÜ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü güreşçileri, milli forma ile katıldıkları uluslararası turnuvadan 2 altın, 1 bronz madalya ile döndü.

Türkiye Güreş Federasyonu ile Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği 5. Uluslararası Hüseyin Akbaş Büyükler Serbest Güreş Turnuvası’nda Türkiye 78 puan toplayarak şampiyon oldu. Hüseyin Akbaş Spor Salonu’nda düzenlenen ve Tokatlı güreş severlerin yoğun ilgi gösterdiği turnuvada Türkiye ile birlikte Azerbaycan, Gürcistan, Bulgaristan, Rusya, Makedonya ve Moldova ülkelerinin sporcuları boy gösterdi. 78 puan elde eden Türkiye, takım klasmanında birinci olurken 55 puanla Gürcistan ikinci, 33 puanla Moldova ise üçüncü oldu.

Bursalı güreşçilerden 2 altın, 1 bronz madalya
İki gün boyunca 8 farklı sıklette yapılan zorlu mücadeleler neticesinde, Milli formayı terleten Bursa Büyükşehir Belediyespor´lu güreşçilerden 57 kiloda Barış Kaya ve 97 kiloda Rıza Yıldırım Altın Madalya´nın sahibi olurken, 65 kiloda Mustafa Zopalı ise Bronz madalyanın sahibi oldu.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 03.12.2014 | Okunma sayısı:1237

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir