Haberler

Minareliçavuş Büyükşehir ile nefes alıyor

Font Boyutu

8 EYLÜL 2017

BASIN BÜLTENİ

Minareliçavuş Büyükşehir ile nefes alıyor
- Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’ya değer katan yatırımları tüm ilçelerde sürerken, Nilüfer İlçesi’ne kazandırılan Minareliçavuş Parkı ve Cami çevre düzenlemesi, törenle hizmete açıldı.
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Minareliçavuş’ta uzun yıllardır beklenen meydanın hizmete açıldığını, Minareliçavuş Camii’ni de içine alan yaklaşık 17 bin metrekare alanın bölgeye nefes aldıracağını söyledi.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’ya değer katan yatırımları tüm ilçelerde sürerken, Nilüfer İlçesi’ne kazandırılan Minareliçavuş Parkı ve cami çevre düzenlemesi, törenle hizmete açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Minareliçavuş’ta uzun yıllardır beklenen meydanın hizmete açıldığını, Minareliçavuş Camii’ni de içine alan yaklaşık 17 bin metrekare alanın bölgeye nefes aldıracağını söyledi.

Bursa’yı daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir kent haline getirmek amacıyla tüm semtleri sosyal donatı alanları ile buluşturan Büyükşehir Belediyesi, daha önce meydanı olmayan ve yoğun araç trafiğinin yaşandığı Minareliçavuş Mahallesi’ne modern bir meydan kazandırdı.
Bursa Organize Sanayi ve Nilüfer Organize Sanayi bölgelerinin kesişme noktasında bulunması nedeniyle yoğun araç trafiğinin yaşandığı Minareliçavuş’ta uzun yıllardır beklenen meydan vatandaşların hizmetine açıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve Minareliçavuş Camii’ni de içine alan yaklaşık 17 bin metrekare alanda yapılan kentsel tasarım uygulaması, bölgeye nefes aldıracak.

“Uzun yılların beklentisiydi”
Bursa’yı ‘yeşil’ kimliğiyle yeniden buluşturan ve kentin her köşesine parklar, meydanlar ve sosyal donatı alanları kazandırılmasına önem veren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Nilüfer’de uzun yıllardır beklenen bir uygulamanın gerçekleştirildiğini söyledi. Bölgenin yapılan çalışmalarla trafik yoğunluğundan kurtulduğunu hatırlatan Başkan Altepe, “Bursa, ezber bozuyor. Doğal güzellikleri ve yaşam kalitesiyle günden güne daha da dikkati çeken Bursa’da her alanda örnek çalışmalara imza atıyoruz. Nilüfer ilçemizin kalbinde, Minareliçavuş Mahallesi’nde camiyle bütünleşerek yapılan bu meydan, uzun yılların beklentisiydi. Tam 17 bin metrekare alana sahip olan meydan, bölgemize, mahallemize, ilçemize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
Türkiye’nin ve Bursa’nın hedefleri olduğunu ifade eden Başkan Altepe, mahalledeki diğer ihtiyaçların da değerlendirilip ele alınacağını kaydetti.

Bölgenin çehresi değişti
Başkan Altepe, Minareliçavuş’a kazandırılan kentsel tasarım projesi hakkında bilgiler vererek, “Burası, Nilüfer’in en gözde merkezlerinden olmalı, örnek olmalı… Arkanızda Büyükşehir Belediyesi var. Semtlerimiz gelişiyor. Birlik ve beraberlikle attığımız adımlarla Türkiye, büyümeye devam edecek. Bursa’da her alanda çalışıyoruz. Minareliçavuş Mahallesi’nde böyle bir meydan projesi yıllardır bekleniyordu. Caminin önünden geçen yolu batıya deplase etmiştik. Camiyi de içine alacak şekilde yaptığımız meydan ile parktaki altyapı, tretuvar ve yeşil alan düzenleme çalışmaları tamamlandı” şeklinde konuştu.
Başkan Altepe, Minareliçavuş Meydanı ile bölgenin çehresi değiştiğini ifade etti. Çalışmalar kapsamında parkta yürüyüş yolları, araç yolu ve otopark alanı oluşturulduğunu, kamelyalar, şadırvan, çocuk oyun alanları ve aydınlatmaların yapıldığını da söyleyen Başkan Altepe, yeşil alan ve peyzaj düzenlemeleri ile birlikte otomatik sulama sisteminin de yer aldığı alanda, bölgeye değer katan çalışmaların toplam 1 milyon 400 bin TL’ye mal olduğunu kaydetti. Altepe, parktaki kafeteryanın da cami derneği tarafından işletileceğini sözlerine ekledi.

“Büyükşehir her yerde…”
Törene katılan AK Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan da Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını ilgiyle izlediğini ifade ederek, “Bursa’nın her yerinde muazzam bir gelişme var. Büyükşehir Belediyesi, her yerde. Maşallah… Bu bölge kötü bir haldeydi, bugün görüyoruz ki bir huzur parkı olmuş. Allah razı olsun” diyerek Başkan Altepe’yi çalışmalarından dolayı tebrik etti.
Minareliçavuş Mahallesi Muhtarı Mehmet Kamil Yıldız ise mahalleye modern bir park kazandırdığından ve hizmetlerinden ötürü Başkan Altepe’ye teşekkür etti, mahallenin ihtiyaçları hakkında taleplerini dile getirdi. Başkan Altepe, konuşmaların ardından protokol üyeleriyle birlikte, dualarla kurdele keserek, meydanın açılışını gerçekleştirdi. Altepe, Cuma namazını da Minareliçavuş Camii’nde kılarak ardından vatandaşlarla sohbet etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 08.09.2017 | Okunma sayısı:2920

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu