Haberler

MEZARLIKLAR BAYRAMA HAZIR

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı’nda ziyaretçi akınına uğrayacak mezarlıklarda kapsamlı bir bakım, onarım ve temizlik çalışması yaptı, güvenlik tedbirlerini artırdı.

Ramazan Bayramı sebebiyle şehrin en çok ziyaret edilen bölgelerinden olan kabristanlar, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından bakıma alındı. Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanındaki tüm mezarlıklar elden geçirildi. Vatandaşların rahat ve huzurlu bir şekilde ziyaretlerini gerçekleştirebilmeleri için güvenlik tedbirlerinin artırıldığı mezarlıklarda yol, bordür, tretuvar çalışmaları gibi uygulamalarla mezarlıklar daha temiz ve düzenli bir görünüme kavuşturuldu.

 

Vatandaşlardan Altepe’ye teşekkür

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, Mezarlıklar Şube Müdürlüğü ile Parklar ve Bahçeler Şube Müdürlüğü ekiplerinin ortaklaşa bakım ve onarım çalışmalarını yaptığı mezarlıkların rehabilitasyonu vatandaşları da memnun etti. Yakınlarını ziyarete gelen vatandaşlar, mezarlıklarda yapılan düzenlemelerin çok önemli ve yerinde bir uygulama olduğunu belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür ettiler.

 

Mezarlıklar bayramda ziyarete açık

Bayram süresince Mezarlıklar Şube Müdürlüğü tarafından defin işlemlerini sürdürüleceğini ve mezarlıkların ziyarete açık olacağını bildiren yetkililer, mezarlıkların kutsal mekânlar olduğunu ifade ederek, "Hemşerilerimiz, bayramda gönül rahatlığıyla yakınlarının mezarlarını ziyaret edebilecekler. Ancak vatandaşlarımız, ziyaret ettikleri mezarların yanı sıra diğer mezarlara da zarar vermemeliler, gerektiğinde mezarlıklardaki güvenlik görevlilerinden yardım almalı ve kimliği belirsiz kişilerle diyalog kurmamalılar” dedi. Bayram süresince defin işlemini sürdürecek olan mezarlıklar şube müdürlüğü ekipleri, vatandaşlardan bu yönde talebi olanların 224 29 96 nolu telefonundan bilgi alabileceklerini bildirdi.

Tarih: 19.09.2009 | Okunma sayısı:8658

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir