Haberler

Mevlana sevgisi şiirlerle anlattı

Font Boyutu

23 ARALIK 2014

BASIN BÜLTENİ

MEVLANA SEVGİSİ ŞİİRLERLE ANLATTI
- MEVLANA CELALEDDİN-İ RUMİ HAZRETLERİ, BURSA KENT KONSEYİ (BKK) ŞAİRLER YAZARLAR ÇALIŞMA GRUBU TARAFINDAN DÜZENLENEN ŞİİR DİNLETİSİNDE ANILDI.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Şairler Yazarlar Çalışma Grubu tarafından düzenlenen şiir dinletisinde, Anadolu’nun milli ve manevi değerlerinde önemli yer tutan Mevlana Celaleddin-i Rumi Hazretleri mısralarla anıldı.

Bursa’da şairleri ve yazarları bir araya getirerek kültürel konulara katkıda bulunmayı amaçlayan Bursa Kent Konseyi Şairler Yazarlar Çalışma Grubu, Mevlana´yı Anma Şiir Dinletisi’ düzenledi. Ördekli Kültür Merkezi’ndeki dinletiye BKK Başkan Yardımcısı Lütfi Taşçı, çalışma grubu üyeleri ve sanatseverler katıldı.

BKK Başkan Yardımcısı Lütfi Taşçı, açılış konuşmasında Mevlana’nın hayatından kesitler sundu. Açılış konuşmasının ardından Lütfi Taşçı’nın Kuran-ı Kerim okumasıyla devam eden programda, Osmangazi Mevlevi ve Tasavvuf Derneği semazenleri de yaptıkları gösteriyle büyük beğeni topladı. Üftade Tasavvuf Müziği Grubu´ndan Veysel Bilen ve ekibi ise seslendirdiği tasavvuf müziği ve ilahilerle dinleyenleri mest etti.

Sunuculuğunu Hamiyet Akyıldız’ın yaptığı programda Muhittin Laçin, Safiye Göktepe, Burhan Aksu, Yasemin Reyhani, Süleyman Pancaroğlu, Günver Korkmaz, İlkin Abbas, Aziz Arat, Galip Uzunca, Sevim Yakıcı, Turgut Tüfekçibaşı, Sebahattin Karakuş, Mehmet Zeki Bayraktar, Emin Zeybek, Bedia Yener, Nuran Bağlamaç şiirler okudu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 23.12.2014 | Okunma sayısı:1483

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir