Haberler

MEVCUT YOLLARIN YÜKÜ HAFİFLETİLİYOR

Font Boyutu

1 Haziran 2010

BASIN BÜLTENİ

MEVCUT YOLLARIN YÜKÜ HAFİFLETİLİYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ESKİ GEMLİK YOLU İLE YALOVA YOLUNU 20 METRE GENİŞLİĞİNDEKİ YENİ BİR YOLLA BİRBİRİRE BAĞLAYACAK.
- BAŞKAN ALTEPE, YENİ AÇILAN YOLUN TAMAMLANMASIYLA DEMİRTAŞ İÇİNDEN GEÇEN CUMHURİYET CADDESİ’NİN YÜKÜNÜN AZALACAĞINI VE ESKİ GEMLİK YOLU İLE YALOVA YOLU ARASINDAKİ BAĞLANTININ DEMİRTAŞ İÇİNE GİRMEDEN SAĞLANABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ.

BURSA– Bursa Büyükşehir Belediyesi, bu döneme damga vuracak ulaşım projelerine bir yenisini daha ekliyor. Eski Gemlik Yolu ile Yalova yolunu birbirine bağlayacak 20 metre genişliğinde alternatif bir güzergah oluşturan Büyükşehir Belediyesi, yeni yapılan yolla Demirtaş içinden geçen Cumhuriyet Caddesi’nin trafik yükünü de önemli ölçüde azaltacak.

Kent içinde 110 km alternatif yol açarak, trafiğe nefes aldıran Bursa Büyükşehir Belediyesi, ulaşım projelerine Demirtaş Çevre Yolu Caddesi ile bir yenisini daha ekledi. Eski Gemlik yolu ile Yalova Yolu arasındaki bağlantının sağlandığı Demirtaş içinden geçen Cumhuriyet Caddesi’nin ihtiyacı karşılamakta zorlanması nedeniyle oluşturulan alternatif güzergah olan Çevreyolu Caddesi’nde çalışmalar başladı. Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalarla Eski Gemlik Yolu ile Yalova Yolu arasındaki bağlantı bin 400 metre uzunluğunda ve 20 metre genişliğindeki Çevreyolu Caddesi üzerinden sağlanacak. Eski Gemlik Yolu’ndan itibaren 400 metrelik kızımda kazı ve dolgu çalışmaları tamamlanırken, 2 gidiş 2 geliş olarak projelendirilen yol Demirtaş içinden geçen Cumhuriyet Caddesi’nin trafik yükünü de önemli ölçüde azaltacak.

“Ulaşım sorun olmaktan çıkacak”
Başkan Altepe, Fen İşleri Daire Başkanı Fehmi Ökten ile birlikte çalışmaların devam ettiği yolda incelemelerde bulundu. Bursa’nın her köşesinde ulaşımın sorun olmaktan çıkması için yoğun bir çalışma içinde olduklarını dile getiren Başkan Altepe, “Halkımız evinden işine, okuluna gidip gelirken en ufak bir sorun bile yaşamasın istiyoruz. Bu amaçla da bir taraftan mevcut yolları genişletirken bir taraftan da yeni alternatif güzergahlar oluşturuyor. Burada da Eski Gemlik Yolu ile Yalova yolu arasındaki bağlantı 7 metre genişliğindeki Cumhuriyet Caddesi üzerinden sağlanıyordu. Yeni açtığımız bu 20 metrelik yol hem mevcut yolun yükünü hafifletecek hem de Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’ne gelen ve giden araçların Demirtaş içine girmesine gerek kalmayacak” diye konuştu.
Yeni açılan Çevreyolu Caddesi’nde kazı ve dolgu çalışmaları hızla sürürken, çalışmalar kapsamında yol güzergahından geçen kanaletlerin yeri değiştirilecek ve altyapı tamamen yenilecek. Çalışmaların 4 ay içinde tamamlanması hedefleniyor. Yeni açılacak yol ile bölgedeki ticari hareketliliğin de artacağını belirten vatandaşlar ise çalışmaları nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 01.06.2010 | Okunma sayısı:9427

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu