Haberler

MERİNOS’TA BAHAR COŞKUSU

Font Boyutu

31 MAYIS 2010

BASIN BÜLTENİ

MERİNOS’TA BAHAR COŞKUSU
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DESTEĞİYLE MERİNOS PARKI’NDA GERÇEKLEŞTİRİLEN ‘2. BURSA BAHAR FESTİVALİ’, RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU.
- COŞKULU FESTİVAL, ALMANCA’NIN KOLAY ÖĞRENİLEBİLEN BİR DİL OLDUĞUNU GÖZLER ÖNÜNE SERERKEN, AYNI ZAMANDA ALMAN KÜLTÜRÜNÜN YEMEKLERİNİN VE MÜZİĞİNİN DE DAHA YAKINDAN TANINMASINI SAĞLADI.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Almanya Buluşma Noktası ve Bursa’daki farklı okulların Almanca öğretmenleri tarafından düzenlenen ‘2. Bursa Bahar Festivali’, Bursalılar’a baharın coşkusunu doyasıya yaşattı.

Büyükşehir Belediyesi, Uludağ Üniversitesi, Bursa Türk Alman Kültür Derneği, Robert Bosch Stiftung, Goethe Enstitüsü – İstanbul ve Nestle katkılarıyla hayata geçirilen ‘2. Bursa Bahar Festivali’nde; Özel Tan Okulları, Atatürk Anadolu Lisesi, Ahmek Vefik Paşa Anadolu Lisesi, Özel Mavi Dünya Koleji, Özel Çakır İlköğretim Okulu, Özel Tunçsiper Okulları, Özel Kültür Okulları, Bursa Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, Polis Koleji, Özel TED Bursa Koleji ve Bursa Anadolu Lisesi özel etkinliklerle festivale renk kattı.
Merinos Parkı’nda eğlenceli anlara sahne olan etkinlikte, Bursa’daki Türk okul orkestraları Almanca şarkılar seslendirdi. Almanca müzik yarışmasında birbirinden güzel eserleri söyleyen orkestralar, bahar neşesini doruğa çıkardı.
Okulların açtıkları stantlar, vatandaşları bilgilendirirken; şenliğe katılan öğrenciler ve velileri de güneşli günün keyfini çıkardı. Küçük öğrencilerin, şarkıcı Uwe Kind’in şarkıları eşliğinde gösteriler sunduğu programda; Türk ve Alman oyunları da çocukları doyasıya eğlendirdi. Çuval yarışmasında birinci olmak için ter döken çocukların yanı sıra yumurta boyayarak yeteneklerini sergileyen ve yüzleri boyanan öğrenciler de renkli görüntülere sahne oldu. Bursa Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nin hazırladığı Alman yemekleri ise festivale lezzet kattı.
Alman kültürü ile ilgili Bursa’da yapılan çalışmaların sergilendiği organizasyonda, aktif bir biçimde çalışan öğretmenlerin başarıları ve ikinci yabancı dil olarak sıklıkla tercih edilen Almanca’nın keyifle öğretilebileceği de gözler önüne serildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 31.05.2010 | Okunma sayısı:6975

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir