Haberler

Merinos Bursa markasıdır

Font Boyutu

22 EYLÜL 2014

BASIN BÜLTENİ

Merinos Bursa markasıdır
- Bursa Kent Konseyi (BKK) Merinos Çalışma Grubu, Merinos markasının Bursa’da kalması için hazırladığı dilekçeyi BKK Başkanı Semih Pala’ya teslim etti.

BURSA – Merinos Fabrikası eski çalışanları tarafından kurulan BKK Merinos Çalışma Grubu, Merinos markasının satılmaması için hazırladığı dilekçeyi BKK Başkanı Semih Pala’ya teslim etti.

Bursa’da 1938 yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından hizmete açılan Merinos Fabrikası’nın eski çalışanları tarafından kurulan BKK Merinos Çalışma Grubu, Merinos ve Bursa Merinos-Türk Malı satışına karşı hazırlamış oldukları dilekçeyi BKK Başkanı Semih Pala’ya teslim etti. Sümer Holding A.Ş. Genel Müdürlüğü tarafından satışa çıkarılan Merinos ve Bursa Merinos-Türk Malı markalarının Bursa ile özdeşleştiğini söyleyen çalışma grubu üyeleri, markaların satılmayarak Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Merinos Müzesi’nde kalmasını istedi.

BKK Başkanı Semih Pala, Merinos fabrikasında çalışmış ve emek harcamış insanların aktif olarak Merinos’a sahip çıktıklarını söyledi. Merinos çalışanlarının, Bursa’nın sosyal, siyasal ve ekonomik hayatında, ülkenin de iktisadi hayatında önemli izler bıraktığını belirten Pala, “Merinos ve Bursa Merinos-Türk Malı markalarının satışı ile ilgili konunun takipçisi olacağız. Çalışma grubu tarafından tarafımıza teslim edilen dilekçeyi üst yazı ile Büyükşehir Belediyesi’ne gönderiyoruz” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 22.09.2014 | Okunma sayısı:1476

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir