Haberler

Merinos AKKM’den tanıtım atağı

Font Boyutu

07 MAYIS 2016

BASIN BÜLTENİ

MERİNOS AKKM’DEN TANITIM ATAĞI
- ATATÜRK KONGRE KÜLTÜR MERKEZİ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE’NİN VİZYONU DOĞRULTUSUNDA YEREL, ULUSAL VE ULUSLARARASI ALANDA TANITIM ÇALIŞMALARINA ARA VERMEDEN DEVAM EDİYOR.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Binted tarafından işletilen ve yönetilen Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM), tanıtım faaliyetlerine ara vermeden yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde devam ediyor.

Türkiye’deki kongre turizmine alternatif bir destinasyon alanı sunan Merinos AKKM, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin vizyonu doğrultusunda tanıtım çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Merinos AKKM yetkilileri, açıldığı günden bu yana aralıksız sürdürdüğü tanıtım çalışmalarına son aylarda daha da hız veriyor. Yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde ziyaretler yaparak işbirliği noktasında sektörün önde gelen kurum, firma ve şahıslarla fikir alışverişinde bulunuyor. Geçtiğimiz yıl içerisinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı, Antalya Kepez ile ziyaretlerini başlatan Merinos AKKM yetkilileri, Bursa, İstanbul ve Ankara ölçeğinde 200’e yakın MICE sektöründe çalışmalar yapan kurum ve firmayla birebir görüşmeler yaptı. Bursa ve tesisler hakkında detaylı bilgiler verip işbirliği olanaklarını konuştu. TÜRSAB, Turizm Yatırımcıları Derneği, profesyonel kongre organizatörü firmalar (PCO), Bakanlıklar, kongre ziyaretçi büroları, oteller, İstanbul ve Ankara’daki kongre merkezleri, tıp dernekleri gibi çok sayıda MICE sektör profesyoneli ile bir araya gelen Merinos AKKM yetkilileri, kongre merkezini ve Bursa’nın turizm olanakları anlattı.

“Merinos AKKM ulusal ve uluslararası alanda”
İstanbul’da düzenlenen ve dünyanın en önemli MICE fuarları arasında olan 4. Ace of MICE Fuarı’na stant açarak katılan Merinos AKKM, üyesi de olduğu Uluslararası Kongre Merkezileri Birliği (AIPC), Uluslararası Kongre ve Toplantı Derneği (ICCA) temsilcileri ve sektörün önde gelen kişi ve firmalarıyla 3 gün boyunca temaslarda bulundu. Aynı zamanda fuarı düzenleyen Turizm Medya Grubu ile işbirliği yapan Merinos AKKM, 5 bin sektör profesyoneline tanıtım broşürlerinin ulaştırılmasını sağladı.
Dünyanın en seçkin kongre şehri olan Fransa’nın Paris kentinde kongre ve fuar merkezlerini ziyaret edip Merinos AKKM’yi tanıtan yetkililer, aynı zamanda kongre merkezleri ve Paris’in kongre turizmi hakkında bilgiler aldı.

Ulusal ve uluslararası alanda Türkçe ve İngilizce yayın yapan Kongre Rehberi, MICE Dergi, World Wide Traveler, Voyager Kongre, Kongres gibi dergilere röportaj, haber, reklam vererek yer alan Merinos AKKM, aynı zamanda tüm dünyada yayınlanan yabancı menşeili MICE sektörü almanaklarına ve yıllık rehberlere de giriyor.
Bursa Valiliği ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Ortadoğu ve Avrupa’da katıldığı fuarlara da tanıtım broşürlerini gönderen Merinos AKKM, yerel ölçekte ise Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Yenişehir Havaalanı gibi Bursa’nın dışarıya açılan tesislerinde broşürlerini bulunduruyor.
Sponsorluk çalışmalarını da sürdüren Merinos AKKM, 2018’de İstanbul’da düzenlenecek olan AIPC Yıllık Konferansı için sponsorluk anlaşması yaptı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 07.05.2016 | Okunma sayısı:1462

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir