Haberler

Merinos AKKM’de duygusal tören

Font Boyutu

16 ARALIK 2014

BASIN BÜLTENİ

Merinos AKKM’de duygusal tören
- Bursa Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Bölümü Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu, ‘Mevlevi Ayin-i Şerif ve Sema Töreni’ ile duygusal bir akşama imza attı.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Bölümü Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu, 741. Şeb-i Arus nedeniyle düzenlenen ‘Mevlevi Ayin-i Şerif ve Sema Töreni’ ile vatandaşlara duygusal anlar yaşattı.

Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Osmangazi Salonu’nda gerçekleştirilen program, 741. Şeb-i Arus nedeniyle Mevlana’nın yaşamından kesitleri gözler önüne serdi. Programa konuşmacı olarak katılan Bursa İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, Mevlana’nın sözlerine yer verdiği konuşmasında, Mevlana’nın ölüme farklı bir bakış açısıyla yaklaştığını ve bu yüzden de ölümü düğün gecesi yani ‘Şeb-i Arus’ olarak adlandırdığını hatırlattı. Anlamlı geceye Galata Mevlevihanesi semazenlerinin sema töreni damgasını vurdu. Program sonunda Muhsin Özlükurt ile Büyükşehir Belediyesi Turizm Şube Müdürü Turgay Mercan, etkinliğe emek veren değerli isimlere çiçek vererek teşekkür etti. Vatandaşlar da huzur dolu bir programın keyfini yaşayarak organizasyonu gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 18.12.2014 | Okunma sayısı:1966

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu