Haberler

Merinos AKKM yetkililerinden Bursa dinamiklerine ziyaret

Font Boyutu

27 NİSAN 2016

BASIN BÜLTENİ

MERİNOS AKKM YETKİLİLERİNDEN BURSA DİNAMİKLERİNE ZİYARET
- MERİNOS AKKM YÖNETİCİSİ BİRGÜL YILDIZ GÜNAY VE YETKİLİLER, BURSA’DAKİ YEREL YÖNETİMLERDEN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINA KADAR ŞEHRİN TÜM DİNAMİKLERİNİ ZİYARET EDEREK KONGRE TURİZMİ NOKTASINDA İSTİŞARELERDE BULUNDU.

BURSA – Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Yöneticisi Birgül Yıldız Günay ve yetkililer, yerel yöneticilerden sivil toplum kuruluşlarına kadar şehrin tüm dinamiklerini ziyaret ederek Bursa’nın kongre turizminden daha fazla pay alabilmesi adına istişarelerde bulundu.

Büyükşehir Belediyesi’nin turizm ve ulaşım noktasında yaptığı yatırımlar ve projelerle Bursa turizmi atağa kalkarken, Merinos AKKM de Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin vizyonu doğrultusunda tanıtım çalışmalarına devam ediyor. Merinos AKKM Yöneticisi Birgül Yıldız Günay ve yetkililer, ilk olarak Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nu ziyaret etti. Merinos AKKM´nin vizyonu, misyonu, ağırladığı programlar, fiziksel yapısı hakkında bilgi veren yetkililer, Vali Karaloğlu’nun tavsiyelerini ve fikirlerini not aldı. Yetkililer, bu kapsamda Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay’ı, Vali yardımcılarını, emniyet müdürlüğünü, iş dünyasını, Türsab’ı, otelleri, kamu kurumlarını, meslek odalarını, eğitim kurumlarını, turizm profesyonellerini, kongre düzenleyici firmaları, üniversiteleri, kamu hastanelerini, özel hastaneleri, dernekleri, sivil toplum kuruluşlarını da tek tek ziyaret ederek işbirliği noktasında istişarelerde bulundu. Bursa’da kongre turizminin orta ve uzun vadede nasıl geliştirileceği konusunda kurum ve kişilerden görüşlerini alan Merinos AKKM yetkilileri, bilinmesi gereken konularda da bilgi paylaşımında bulundu.
Yapılan görüşmelerden çıkan sonuçları rapor haline getiren Merinos AKKM yetkilileri, daha sonra bu bilgileri Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile paylaştı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 27.04.2016 | Okunma sayısı:1572

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir