Haberler

MERİNOS AKKM TURİZMİN ODAĞI OLUYOR

Font Boyutu

 
9 KASIM 2010

MERİNOS AKKM TURİZMİN ODAĞI OLUYOR
- MERİNOS AKKM GENEL KOORDİNATÖRÜ MEHMET SEMİH PALA, SKAL INTERNATIONAL BURSA ÜYESİ TURİZMCİLERE ATATÜRK KONGRE KÜLTÜR MERKEZİ’Nİ TANITARAK, MEKANIN TURİZMDE İLGİ ODAĞI OLACAĞINI SÖYLEDİ.

BURSA – Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Genel Koordinatörü ve Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, turizmcilere tanıttığı Merinos AKKM’nin, Bursa turizminde önemli bir merkez olduğunu söyledi.

Skal International Bursa, döneminin son toplantısını Beceren Restoran’da yaptı. Seyahat ve turizm sektöründeki profesyonelleri bir araya getiren tek uluslararası organizasyon olan Skal International Bursa’nın toplantısına, Skal International Bursa Kulüp Başkanı Fahri Esgin, Asbaşkan Mustafa Sezencan, Limak Otel Genel Müdürü Erkut Esenlik ve Borajet Ticaret Müdürü Recep Küçük’ün yanı sıra yirmiye yakın turizm firmasından temsilciler katıldı.
Merinos AKKM Genel Koordinatörü Mehmet Semih Pala, toplantıda yaptığı konuşmada Bursa’nın yıllar öncesinin tarım kentinden sanayi kentine dönüştüğünü, ancak kentin yeni bakış açılarına da sahip olması gerektiğini söyledi. Bursa Kent Konseyi’nin çalışmalarından da bahseden Pala, Bursa’nın sanayi kenti kimliğinin yanı sıra artık daha çok turizm kimliğinin ön plana çıkarılması gerektiğini ve Merinos AKKM’nin bu amaç için büyük bir fırsat olduğunu belirtti. Merinos AKKM’nin Türkiye’ye örnek bir model olduğunu hatırlatan Pala, mekanda 7 ayda 146 adet etkinlik yapıldığını ve 60 bin kişinin bu tesisten yararlandığını söyledi.
Uluslararası kongrelerin Bursa’ya çekilebilmesi için kentin bütünüyle bir kongre destinasyonu haline getirilmesi gerektiğini de sözlerine ekleyen Pala, “Bursa’daki turizm sektörü AKKM odaklı olacak. Bu noktada herkese düşen görevler var. Burası halkın ve ülkenin malı. İyi çalıştırılması herkesin menfaatine olacaktır. Antalya ve İstanbul gibi rakiplerin arasından sıyrılmak kolay değil. Bunun için hep birlikte çalışmalıyız. Kongre organizatörleri ve kongre otelleri ile bir centilmenlik anlaşması yapılabilir. Otel fiyatlarının düşük tutulması ve diğer kentsel eksikliklerin giderilmesi Bursa olarak önümüzü açacaktır” diye konuştu.
Pala ayrıca, Merinos AKKM’nin AIPC ve ICCA gibi uluslararası birliklere üyelik sürecinin de devam ettiğini kaydetti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 09.11.2010 | Okunma sayısı:3789

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir