Haberler

MERİNOS AKKM SANAT GALERİLERİNDE SERGİLER AÇILIYOR

Font Boyutu

03 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

MERİNOS AKKM SANAT GALERİLERİNDE SERGİLER AÇILIYOR
- MERİNOS AKKM’DE YENİ HİZMETE GİREN ORHANGAZİ SERGİ GALERİSİ, BURSA BIÇAKLARININ YANI SIRA ‘ENGELİMİZ KENT OLMASIN’ FOTOĞRAF YARIŞMASINA KATILAN ESERLERDEN OLUŞAN FOTOĞRAF SERGİSİNE DE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR.

BURSA – Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) yeni hizmete giren Orhangazi Sergi Galerisi’nde Bursa Bıçakları Tasarım Yarışması’ndaki eserlerin yanı sıra Bursa Kent Konseyi ‘Engelimiz Kent Olmasın’ fotoğraf yarışmasına katılan fotoğraflar da sergilenmeye başlandı.

Merinos AKKM’deki Zeki Müren Sergi Salonu, Müzeyyen Senar Sergi Salonu ve Yıldırım Gürses Sergi Salonu’nun ardından hizmete giren Orhangazi Sergi Galerisi, Bursa bıçaklarının yanı sıra ‘Engelimiz Kent Olmasın’ fotoğraf yarışmasına katılan eserlerden oluşan fotoğraf sergisine de ev sahipliği yapıyor. 25 fotoğrafın yer aldığı sergide, yarışmada birinci olan Özgür Fehmi Havados, ikinci olan Zafer Turan, üçüncü olan Selda Gezer, mansiyona layık görülen İsmail Hakkı Karadağ ve Buse Kamışlı’nın fotoğraf çalışmasının yanı sıra Ali Mermertaş, Emine Kocatürk, Gökhan Görker, Gökçe Değirmencioğlu, Hakan Gümüş, Zafer Turan, Serpil Ünler, Beyhan Erdoğan, Fatih Talı, Levent Haspolat, Furkan Taşçı, Hatice Beytekin, Ayşe Hacıoğlu, Sevcan Özmen ve Samet Şahin’in fotoğraf çalışmaları yer alıyor. Bursalı sanatseverler, Bursalı bıçak ustalarının eserlerinin yanında ‘Engelimiz Kent Olmasın’ yarışmasının fotoğraf çalışmalarını da ziyaret edebilecek.

Merinos AKKM Genel Koordinatörü Mehmet Semih Pala, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen ve yönetilen Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde kentin kültür ve sanat hayatına katkı sunmaya devam ettiklerini söyledi. Merinos AKKM’nin her alanını en iyi şekilde değerlendirerek halkın faydasına dönük kullandıklarını belirten Pala, tüm Bursalıları Bursa bıçaklarından ve Bursa Kent Konseyi ‘Engelimiz Kent Olmasın’ yarışması fotoğraflarından oluşan sergileri gezmeye davet etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 03.07.2011 | Okunma sayısı:5029

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir