Haberler

Merinos AKKM kongre turizmi için Uluslararası Fuar’da yerini aldı

Font Boyutu

28 ŞUBAT 2014

BASIN BÜLTENİ

Merinos AKKM kongre turizmi için Uluslararası Fuar’da yerini aldı
- Kongre, toplantı ve etkinlik sektörünün Türkiye ve dünyadaki önde gelen temsilcilerini İstanbul’da buluşturan “ACE of MICE Exhibition Fuar ve Zirvesi’nde Merinos AKKM de stant açarak yerini aldı.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden olan Binted tarafından işletilen ve yönetilen Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM), 3 gün boyunca kongre turizminin dünya çapındaki önemli temsilcilerini İstanbul’da buluşturacak olan ‘ACE of MICE Exhibition Fuar ve Zirvesi’ne katıldı.

Kongre, toplantı ve etkinlik sektörünün dünyadaki önde gelen temsilcilerini 27 Şubat-1 Mart tarihleri arasında Türkiye’de buluşturacak olan ACE of MICE Exhibition Fuar ve Zirvesi’, İstanbul Kongre Merkezi’nde başladı. Türkiye ve global MICE sektöründen çok sayıda ziyaretçi ve katılımcının biraraya geldiği fuar ve zirvede, Merinos AKKM de stant açarak Bursa’nın tanıtımını yapıyor. Bursa’nın kongre turizmi potansiyeli hakkında yerli ve yabancı birçok konuğa bilgi veren Merinos AKKM yetkilileri, şehrin sahip olduğu kültürel ve sosyal zenginlikleri de konuklara birebir konuşmalar da aktarıyor. Katılımcıların ilgi gösterdiği Merinos AKKM standında yetkililer, Bursa’yı ve Merinos AKKM’yi tanıtan kitap setlerini yerli ve yabancı ziyaretçilere ulaştırıyor.
Zirvede, 3 gün boyunca 11´i yabancı toplamda 55 konuşmacıyla 25 ayrı seminer ve workshop düzenlenecek. 1 Mart günü yapılacak MICE Zirvesi’nde, Türkiye ve global MICE sektör fikir önderleri ‘global MICE pazarından Türkiye´ye nasıl daha çok kongre ve etkinlik çekebiliriz’ konusunu ele alacak. Program kapsamındaki Çin MICE Forumu’nda ise Çin MICE Komitesi, Microsoft Çin ve Çin Tıp Dernekleri Dünya Federasyonu gibi Çin´in kongre ve toplantı konusundaki dev isimleri bir araya gelecek.
Toplam 700 satın alıcının ağırlanacağını fuarda, günde en az 2 bin profesyonelin fuar ziyaretinde bulunması bekleniyor.

Merinos AKKM Genel Koordinatörü Semih Pala, Uluslararası Kongre Fuarında Merinos AKKM olarak stand açtıklarını ve ekip olarak uluslararası alanda yerlerini aldıklarını söyledi. Pala, “Ancak işimiz zor. Büyük kongrelerin şehrimize gelebilmesi için öncelikle kongrecilere Bursa’yı kabul ettirmek gerekiyor. Biz Merinos AKKM’yi tanıtmaktan daha çok kongrecilerin Bursa´ya gelmeleri için uğraş veriyoruz. Bursa´da Belediye ve AKKM dışındaki kurumların da Bursa´ya kongre getirilmesi için çok yoğun çalışmaları gerekmektedir. Merinos AKKM yönetimi olarak kongrelerin Bursa’ya getirilmesi için üzerimize düşen görevleri yapmaya gayret ediyoruz” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 28.02.2014 | Okunma sayısı:1716

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir