Haberler

MERİNOS AKKM İLK ULUSLAR ARASI KONGREYE HAZIRLANIYOR

Font Boyutu

12 Haziran 2010

BASIN BÜLTENİ

MERİNOS AKKM İLK ULUSLAR ARASI KONGREYE HAZIRLANIYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPTIRILAN VE BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN ATATÜRK KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ, 24 HAZİRAN’DA BAŞLAYACAK ULUSLARARASI DİŞ HEKİMLİĞİ KONGRESİ’NE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK.
- KONGREYE KATILMAK İÇİN 22 ÜLKEDEN GELEN BİN 600 KATILIMCI ÜÇ GÜN BOYUNCA BURSA’DA AĞIRLANACAK.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılan Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi, 24-25-26 Haziran tarihlerinde Uluslararası Diş Hekimliği Kongresi’ne ev sahipliği yapacak. Kongreye katılmak için 22 ülkeden gelen bin 600 katılımcı üç gün boyunca Bursa’da ağırlanacak.

Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’yı bir kongre kenti haline getirmek amacıyla yaptırdığı Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi (Merinos AKKM), Başbakan Recep Tayip Erdoğan tarafından yapılan resmi açılışın ardından ilk uluslararası kongreye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Şu ana kadar 4 tanesi birkaç günlük sempozyum ve kongre niteliğinde olmak üzere tüm salonlarda 30 ayrı etkinliğin gerçekleştirildiği Merinos AKKM’de 24-25-26 Haziran 2010 tarihlerinde 22 ülkeden yaklaşık 1600 katılımcıyla Uluslararası Diş Hekimliği Kongresi gerçekleştirilecek. 1659 koltuklu Osmangazi Salonu, 813 koltuklu Orhangazi Salonu, 400 koltuklu Hüdavendigar Salonu, 500 koltuklu Yıldırım Bayezid Salonu, 1000 metrekarelik Büyük Teras ve 7 bin 600 metrekarelik Merinos Sergi Alanı’nda üç gün sürecek olan 17. Uluslararası Diş Hekimliği Kongresi’yle ilgili son hazırlıklar sürüyor.

Kent ekonomisine katkı başladı
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından oluşturulan Merinos AKKM Yönetim Kurulu’nun koordinasyonunda belediye şirketlerince işletilen Merinos AKKM, bu uluslararası kongre ile kent ekonomisine de katkı koymaya başlıyor. Kongreye gelen yabancı konuklar üç gün boyunca konaklayacakları Bursa’yı hem yakından tanıma fırsatı bulacak hem de yaptıkları alışverişlerle kent ekonomisine ayrı bir canlılık katacak. Kongre ve çeşitli sergiler nedeniyle bugüne kadar yaklaşık 20 bin kişinin giriş yaptığı Merinos AKKM bu kongre ile uluslararası vitrinde de sergilenmiş olacak.
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 12.06.2010 | Okunma sayısı:6251

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir