Haberler

MERİNOS AKKM GENÇLERLE CIVIL CIVIL

Font Boyutu

22 ARALIK 2012

BASIN BÜLTENİ

MERİNOS AKKM GENÇLERLE CIVIL CIVIL
- MERİNOS AKKM, HAFTA SONU GENÇLERİN SEKTÖR TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTUĞU İKİ ÖNEMLİ TOPLANTIYA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinden olan Binted tarafından başarıyla işletilen ve yönetilen Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM), hafta sonu gençlerin sektör temsilcileriyle buluştuğu iki önemli toplantıya ev sahipliği yapıyor.

Açıldığı günden bu yana birçok önemli faaliyete ev sahipliği yapan Merinos AKKM, Bursa’nın en aktif kültürel ve sosyal buluşma noktası olmaya devam ediyor. Uludağ Üniversitesi (UÜ) Endüstri Mühendisliği Topluluğu tarafından her yıl düzenlenen Endüstri Mühendisliği ve Sanayi Zirvesi (EMSAZ), bu yıl 35 farklı üniversiteden toplam 550 öğrencinin katılımıyla Merinos AKKM’de yapılıyor. İki gündür Orhangazi Salonu’nda devam eden zirvede, başta endüstri mühendisliği öğrencileri olmak üzere mühendislik ve idari bilimler fakülteleri öğrencilerini ve çeşitli alanlardan birçok iş çevresini bir araya geliyor.
Merinos AKKM Hüdavendigar Salonu’nda ise Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve AIESEC Bursa Şubesi’nin ortağı olduğu Sürdürülebilir Başarı Platformu tarafından ‘Genç Fikirler Semineri’, çok sayıda üniversite öğrencilsinin katılımıyla düzenleniyor. Hilton Bursa Oteli, İş Bankası ve Bosch gibi önemli firma temsilcilerinin gençlerle buluştuğu seminerde, üniversite öğrencilerinin anlatılan sektör sorunları hakkında fikir üretmesi sağlanıyor.

Merinos AKKM Genel Koordinatörü Semih Pala, iki buçuk yıl önce hizmete giren Merinos AKKM’nin kısa sürede Türkiye’nin en yoğun, en etkin ve en dinamik kongre ve kültür merkezi haline geldiğini söyledi. Bursa’nın sosyal ve kültürel merkezi olan Merinos AKKM’nin ‘Bursa modeli’ olarak Türkiye’ye örnek bir şekilde işletildiğini anlatan Pala, “30 ayda 700’den fazla kurum tarafından Merinos AKKM’nin tüm büyük salonları, seminer salonları, fuar alanı ve sergi alanları kullanıldı. Merinos AKKM 1700 faaliyete ev sahipliği yaptı, bir milyon 200 bin kişi hareketi oluştu” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 22.12.2012 | Okunma sayısı:3734

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir