Haberler

MERİNOS AKKM FİNANS DÜNYASININ BAŞ AKTÖRLERİNİ AĞIRLADI

Font Boyutu

24 KASIM 2010

BASIN BÜLTENİ

MERİNOS AKKM FİNANS DÜNYASININ BAŞ AKTÖRLERİNİ AĞIRLADI
- BURSALI YATIRIMCILAR HALKA ARZ YOLUYLA FON TEMİNİ VE FİNANSMAN SAĞLAMALARI KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİ.

BURSA – Türkiye finans dünyasının baş aktörlerini ağırlayan Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) düzenlenen ‘Halka Arz Seferberliği Zirvesi’nde Bursalı yatırımcılara halka arz yoluyla fon temini ve finansman sağlamaları konusunda bilgiler verildi.

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında yapılan açılışının ardından 16 aylık sürede konferans, sergi, eğitim-kurs, genel kurul, konser, gezi gibi 800’ün üzerinde etkinliğe ev sahipliği yapan Merinos AKKM, ‘Halka Arz Seferberliği Zirvesi’ ile finans dünyasının baş aktörlerini Bursa’da ağırladı. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB), Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşları Birliği (TSPAKB) ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) iş birliğiyle düzenlenen zirveye ev sahipliği yapan Merinos AKKM, finans dünyası temsilcilerinden de tam not aldı. Halka arz potansiyeli taşıyan şirketleri, halka arz sürecinin tüm aşamalarında görev alan uzmanlar ve kurumları bir araya getiren ‘Halka Arz Seferberliği Zirvesi’nde İMKB’de işlem görmeyen 100’ün üzerinde şirket ve 600 katılımcı yer aldı. Finans kuruluşları, salonlarda yapılan oturumların yanı sıra fuaye alanına kurulan stantlarla da Bursalı yatırımcılarla buluşma fırsatı buldu.

Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşlar Birliği Başkanı Nevzat Öztangut, İMKB Başkanı Hüseyin Erkan, Serbest Piyasa Kurulu Başkanı Prof. Dr. Vedat Akgiray gibi önemli isimler Bursalı yatırımcılara görüşleriyle ışık tuttu. “Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ve Sürdürülebilirlik İçin Halka Açılma” ve “Halka Arzda Yol Haritası” konulu oturumlarla borsaya açılmanın avantajları yatırımcılara anlatılırken, Asaf Savaş Akat, Deniz Gökçe ve Mahfi Eğilmez gibi ekonominin önemli isimleri Eko Diyalog programıyla sermaye ve para piyasalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

İMKB Başkanı Hüseyin Erkan, Merinos AKKM Genel Koordinatörü Mehmet Semih Pala’dan Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nin yönetim sistemi ve teknik kapasitesi hakkında bilgiler aldı. Sergiledikleri farklı yönetim anlayışıyla Merinos AKKM’yi Türkiye ve dünya genelinde tanıtım için önemli çalışmaları hayata geçirdiklerini belirten Pala, Bursa’yı kongre kenti haline getirmekte kararlı olduklarının altını çizdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 24.11.2010 | Okunma sayısı:4196

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir