Haberler

Merinos AKKM dünya kongre turizminin temsilcileriyle buluşuyor

Font Boyutu

10 ŞUBAT 2014

BASIN BÜLTENİ

Merinos AKKM dünya kongre turizminin temsilcileriyle buluşuyor
- Kongre, toplantı ve etkinlik sektörünün Türkiye ve dünyadaki önde gelen temsilcilerini 27 Şubat-1 Mart 2014 tarihleri arasında İstanbul’da buluşturacak olan ACE of MICE Exhibition Fuar ve Zirvesi’nde, Merinos AKKM de yerini alıyor.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Binted tarafından işletilen ve yönetilen Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM), 27 Şubat-1 Mart 2014 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan ACE of MICE Exhibition Fuar ve Zirvesi’ne katılıyor.

Kongre, toplantı ve etkinlik sektörünün dünyadaki önde gelen temsilcilerini Türkiye’de buluşturacak olan ACE of MICE Exhibition Fuar ve Zirvesi’nde, Merinos AKKM’de yerini alıyor. Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden olan Binted tarafından işletilen ve yönetilen Merinos AKKM, açacağı stant ile Bursa’nın kongre turizmi potansiyeli hakkında yerli ve yabancı birçok konuğa bilgi verecek ve Bursa’yı tanıtacak.
İstanbul Kongre Merkezi’nde 27 Şubat-1 Mart tarihleri arasında yapılacak olan zirvede, 11´i yabancı toplamda 55 konuşmacıyla 25 ayrı seminer ve workshop düzenlenecek. 1 Mart günü yapılacak MICE Zirvesi’nde, Türkiye ve global MICE sektör fikir önderleri ‘global MICE pazarından Türkiye´ye nasıl daha çok kongre ve etkinlik çekebiliriz’ konusunu ele alacak. Program kapsamındaki Çin MICE Forumu’nda ise Çin MICE Komitesi, Microsoft Çin ve Çin Tıp Dernekleri Dünya Federasyonu gibi Çin´in kongre ve toplantı konusundaki dev isimleri bir araya gelecek.
Toplam 700 satın alıcının ağırlanacağını fuarda, günde en az 2 bin profesyonelin fuar ziyaretinde bulunması bekleniyor.

Merinos AKKM Genel Koordinatörü Semih Pala, Merinos AKKM yönetimi olarak ulusal ve uluslararası ilişkileri geliştirmek, uluslararası kurumlara üyeliklerin yanı sıra ulusal ve uluslararası fuarlar ve kongrelere katıldıklarını söyledi. Merinos AKKM yönetiminin ‘Uluslararası Kongre Merkezleri Birliği’ne (AIPC) ve Uluslararası Kongre ve Toplantı Derneği’ne (ICCA) üyeliklerini tamamladığını hatırlatan Pala, Merinos AKKM’nin kongre turizminde otorite olan iki büyük kuruluşa dahil olduğunu belirtti. Pala, “Merinos AKKM yılda yüzde 80 doluluk oranı, 700 faaliyet ve 500 bin kişi hareketiyle Türkiye’nin en aktif ve yoğun olarak kullanılan kongre kültür merkezi konumunda bulunuyor. Hedefimiz, Bursa’ya daha fazla sayıda uluslararası faaliyet çekmektir” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 10.02.2014 | Okunma sayısı:1951

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir