Haberler

MERİNOS AKKM BİRİNCİ YILINI EMEL SAYIN İLE KUTLAYACAK

Font Boyutu

26 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

MERİNOS AKKM BİRİNCİ YILINI EMEL SAYIN İLE KUTLAYACAK
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN İŞLETİLEN VE YÖNETİLEN MERİNOS AKKM, HİZMETE GİRİŞİNİN BİRİNCİ YIL DÖNÜMÜNÜ ÜNLÜ SANATÇI EMEL SAYIN’IN DA SAHNE ALACAĞI GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE KUTLAYACAK.

BURSA – Türkiye’nin en önemli kongre kültür merkezlerinden biri olan Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM), hizmete girişinin birinci yıl dönümünü ünlü sanatçı Emel Sayın’ın da sahne alacağı görkemli bir törenle kutlayacak. Program kapsamında 250 kişilik sanatçı grubu sahneye çıkacak.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Haziran 2010’da resmi açılışı yapılan Merinos AKKM, birinci yılını kutlamaya hazırlanıyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen ve yönetilen Merinos AKKM’nin 6 Haziran’da yapılacak olan kutlama programında, yaklaşık 250 sanatçı sahne alacak. Bursa Mehter Takımı ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Bandosu’nun folklor kostüm defilesi eşliğinde yapacağı ortak konser ile başlayacak olan program, Bursa Büyükşehir Belediyesi Çalgıcı Mektebi Roman Orkestrası’nın halk oyunları eşliğindeki özel konseriyle devam edecek. Ardından Bursa Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği korosunun vereceği özel konserin ardından halk dansları özel gösterisi sergilenecek.

Programın son bölümünde ise ünlü sanatçı Emel Sayın sahneye çıkarak sevenleriyle buluşacak. Bursa Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği İcra Heyeti’nin vereceği özel konserde, ünlü sanatçı Emel Sayın sevilen eserlerini Bursalılar için seslendirecek.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 26.05.2011 | Okunma sayısı:12538

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir