Haberler

MERİNOS AKKM AIPC 6. SATIŞ VE PAZARLAMA ZİRVESİ’NDE

Font Boyutu

23 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

MERİNOS AKKM AIPC 6. SATIŞ VE PAZARLAMA ZİRVESİ’NDE
- BURSA VE TÜRKİYE’NİN ÖNEMLİ KONGRE KÜLTÜR MERKEZLERİNDEN BİRİ HALİNE GELEN ATATÜRK KONGRE KÜLTÜR MERKEZİ’NİN (MERİNOS AKKM) YETKİLİLERİ, ALMANYA’NIN FRANKFURT KENTİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN ‘6. AIPC ULUSLARARASI SATIŞ PAZARLAMA ZİRVESİ’NE KATILDI.

BURSA – Türkiye’nin en önemli kongre kültür merkezlerinden biri haline gelen Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM), kongre turizmi sektörünün ve pazar sorunlarının küresel bir içerikle tartışıldığı ‘6. AIPC Uluslararası Satış Pazarlama Zirvesi’ne katıldı.

Almanya’nın Frankfurt kentinde bu yıl 6.’sı gerçekleştirilen ‘AIPC Uluslararası Satış Pazarlama Zirvesi’ne, İngiltere, Fransa, Tanzanya, Çin, Avustralya, Macaristan, Güney Afrika Cumhuriyeti, İsveç, İsviçre, Finlandiya, Polonya, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Portekiz, İspanya, ABD, Rusya, İtalya, Malezya ve Türkiye gibi ülkelerden 70’e yakın kongre merkezlerinin temsilcileri katıldı. Merinos AKKM Tanıtım, Pazarlama ve İkram Departmanı yetkililerinin de bulunduğu zirvede, konularında uzman konuşmacılar tarafından sosyal paylaşım sitelerinin tanıtım ve pazarlamadaki rolü, müşterilerin kongre merkezlerinden beklentileri, kongre merkezlerinde etkin insan kaynakları yönetimi gibi konularda ayrıntılı bilgiler verdi. Zirve sonunda gerçekleştirilen yuvarlak masa toplantılarında ise yiyecek ve içecek ikramında yeni trendler, kongre merkezlerinde markalaşma süreci ve yeni pazarlama stratejileri gibi konular ele alındı.

Merinos AKKM Tanıtım, Pazarlama ve İkram Departmanı yetkilileri toplantı sonunda AIPC Başkan Yardımcısı Geoff Donaghy’ye İznik Çinisi ve Bursa’nın meşhur kestane şekerini hediye etti. Ayrıca konuşmacılardan Avrupa Kardiyoloji Derneği-Kongre Yönetimi Uzmanlığı Departman Başkanı Valerie Thiollet’e ve küresel bir kongre yönetimi şirketi olan MCI’nin Ortadoğu ve Hindistan Bölge Müdürü’ne Merinos AKKM hakkında detaylı bilgi verildi.

Merinos AKKM Tanıtım, Pazarlama ve İkram Departmanı yetkilileri, ayrıca Frankfurt’taki dünyanın en önemli kongre fuarlarından biri olan IMEX 2011 fuarında da incelemelerde bulunuyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 23.05.2011 | Okunma sayısı:4792

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir