Haberler

Mehmet Akif Mahallesi Büyükşehir’le yenileniyor

Font Boyutu

 26 KASIM 2014

BASIN BÜLTENİ

MEHMET AKİF MAHALLESİ BÜYÜKŞEHİR’LE YENİLENİYOR
- BURSA’NIN UZUN YILLARDIR BEKLEYEN SORUNLARINI BİR BİR ÇÖZÜME KAVUŞTURAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, YAKIN ÇEVRE YOLU PARALELİNDE BULUNAN MEHMET AKİF MAHALLESİ’NDE CEPHE YENİLEME ÇALIŞMALARINI BAŞLATTI.
- MAHALLEDE YOLA CEPHESİ BULUNAN TÜM BİNALARIN ÖN YÜZEYİNİN ‘SİDİNG’ YÖNTEMİYLE KAPLANACAĞINI BELİRTEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, “ÇALIŞMALAR TAMAMLANDIĞINDA, BURASI DA BURSA’NIN VİZYON BÖLGELERİNDEN BİRİ HALİNE GELECEK” DEDİ.

BURSA - Bursa’nın uzun yıllardır bekleyen sorunlarını bir bir çözüme kavuşturan Büyükşehir Belediyesi, Yakın Çevre Yolu paralelinde bulunan Mehmet Akif Mahallesi’nde cephe yenileme çalışmalarını başlattı. Mahallede yola cephesi bulunan tüm binaların ön yüzeyinin ‘siding’ yöntemiyle kaplanacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Çalışmalar tamamlandığında, burası da Bursa’nın vizyon bölgelerinden biri haline gelecek” dedi.

Metro ve tramvay hatlarındaki binaların cephe sağlıklaştırma çalışmalarını büyük ölçüde tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de şehrin giriş ve çıkış yerlerindeki, ana arterlerde bulunan mahallelere el attı. Bursa’da halkın huzuru ve mutluluğu için, daha sağlıklı ve daha yaşanabilir bir kent hayalini her geçen gün gerçeğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi, eski adı Mutlular yeni adı da Mehmet Akif olan mahallede cephe kaplama çalışmalarına start verdi.

“Önümüzdeki en büyük engel”
Mehmet Akif Mahallesi’nde başlatılan çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın kalite şehri olması için yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi. Şehrin giriş ve çıkış yerlerinde bulunan, tarihi ve turistik mekanları gölgeleyen görüntü kirliliklerinin Bursa’nın kalite şehri olması yolundaki en büyük engellerden biri olduğunu kaydeden Başkan Altepe, metro ve tramvay hatlarının geçtiği bölgelerden sonra şimdi de ana arterlerde, çevre yollarında bulunan binalara el attıklarını ifade etti. Daha önce Cumhuriyet ve Altıparmak caddelerinde başlattıkları, metro ve tramvayın geçtiği bölgelerde yoğunlaşan cephe sağlıklaştırma çalışmalarının şimdi de çevre yolunda, ana arterlerde bulunan binalara sıçradığını vurgulayan Başkan Altepe, Bursa’yı görüntü kirliliğinden arındıracaklarını, her geçen gün gerçek anlamda Avrupa şehri statüsüne taşıyacaklarını söyledi.

Start Mehmet Akif Mahallesi’nden…
Çalışmalara ilk olarak eski adı Mutlular yeni adı da Mehmet Akif olan mahalleden başladıklarını vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yakın Çevre Yolu’nun kenarında bulunan mahalledeki tüm cephelerin ‘siding’ yöntemiyle yenileneceğini anlattı. Mahalledeki eski görüntünün hoş olmadığını, şehre yakışmadığını söyleyen Başkan Altepe, yapılan çalışmalarla birlikte Bursa’ya yakışan görüntülerin ortaya çıkacağını ifade etti. Mahallede sıvasız ve çatlaklara sahip çok sayıda bina bulunduğunu, tüm bu binaların ön cephelerinin onarımları yapılarak coğrafi şartlara dayanıklı özel malzemeyle kaplanacağını açıklayan Başkan Altepe, “Böylelikle hem binalar yalıtılmış olacak hem de kaliteli görüntüsüyle mahalle Bursa’nın vizyon bölgelerinden biri haline gelecek” diye konuştu.

Başkan Altepe, Mehmet Akif Mahallesi’nde başlatılan çalışmaların peyderpey şehrin tüm giriş ve çıkışlarındaki bölgelerde de gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 26.11.2014 | Okunma sayısı:5701

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu