Haberler

'MAZERET DEĞİL İŞ ÜRETECEĞİZ'

Font Boyutu

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, klasik bürokrasi anlayışında bir işin nasıl yapılamayacağının anlatıldığını ve sistemin mazeretler üzerine kurulduğunu belirterek, “Biz yeni bir anlayışı temsil ediyoruz. Mazeret üretmek yerine iş yapıyoruz” dedi.

Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nde yaklaşık 2 ay önce göreve başlayan 110 mühendis ve teknik personelle BUSKİ Konferans Salonu’nda bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar, Genel Sekreter Yardımcıları Necmettin Şenocak, Bayram Vardar ve Mustafa Altın ile Bursa Kent Konseyi Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Mehmet Semih Pala’nın katıldığı toplantıda konuşan Başkan Recep Altepe, ‘taze kan’ olarak nitelediği yeni personelle önemli başarılara imza atacaklarını söyledi.

“Mazeret yerine iş üreteceğiz”
Başkan Altepe, yeni görev alan personele seslenerek, “Bursa’nın sağlıklı, ulaşılabilir, çağdaş bir kent olması yönünde hedefler koyan idealist bir kadroyuz. Bu hedefleri yerine getirmek için sizler gibi genç beyinlerin takviyesine ihtiyaç vardı. Bünyemizde saatin 5 olmasını bekleyen kadrolarımız da var. Ancak sizler enerjiniz ve sinerjinizle teşkilatımıza heyecan katacaksınız. Biz üst kadro olarak nasıl canla başla çalışıyorsak, sizden de bunu bekliyorum. Klasik bürokrasi anlayışında bir işin nasıl yapılamayacağı anlatılır ve sürekli mazeretler üretilir. Bizler mazeret üretmek yerine iş üreteceğiz” diye konuştu.

“Dünyaca ünlü proje ortaklarımız var”
Başkan Recep Altepe, hayata geçirilen ve üzerinde çalışılar projelerde dünyaca ünlü kişi ve kurumlarla proje ortaklıkları yaptıklarını da hatırlatıp, “Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek yok. Yapmak isteriklerimizin bir çocuğu Avrupa 40-50 yıl önce yapmış. Şimdi biz Uludağ, kongre merkezi, hanlar bölgesi gibi projelerin benzerlerini inceliyoruz. Onların 50 yıl önce yaptıklarını biz bugünkü teknolojiyle daha mükemmel olarak hayata geçireceğiz. Bunu örnek alarak geçtiğimiz dönemde yaptığımız hayvan barınağı ve sukaypark bu nedenle dünyaya örnek gösteriliyor” dedi.

“İşinizi heyecanla ve isteyerek yapın”

Bursa gibi dünyaya medeniyet ihraç eden bir kente hizmet etmenin herkese nasip olamayacağını da vurgulayan Başkan Altepe, “Halka doğrudan hizmet götürecek bir noktada görev alıyorsunuz. Şehrin değerlerini ortaya çıkaracak çalışmalara imza atacaksınız. Bizim yapılamayanı yapmamız, görülemeyeni görmemiz gerekli. Biz çalışmaya hayata geçirince halkımız “bu neden yıllardır yapılmamış” demeli. Bunun için de işinizi heyecanla ve isteyerek yapmalısınız. Bu kentin gerçek sahibi ve sorumluları bizleriz. Kentin değerlerine ve parasına sahip çıkacağız. Bursa’nın rantının Bursa’da kalmasını sağlayacağız” diye konuştu.

Tarih: 19.01.2010 | Okunma sayısı:4458

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir