Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Anasayfa > Haberler

Mavi Tur´da hedef 40 bin kişi

Sitenizde Yayınlayın...

 6 TEMMUZ 2017

BASIN BÜLTENİ

MAVİ TUR’DA HEDEF 40 BİN KİŞİ

-          BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DENİZİ GÖRME FIRSATI BULAMAYAN VATANDAŞLARI SAHİLLERLE BULUŞTURMAK HEDEFİYLE DÜZENLEDİĞİ GEMLİK KÖRFEZİ ÜCRETSİZ MAVİ TUR SEFERLERİ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE’NİN KATILDIĞI TÖRENLE START ALDI.

-          MAVİ TUR KÖRFEZ SEFERLERİ’NİN BAŞLAMASI NEDENİYLE MUDANYA İSKELESİNDE DÜZENLENEN TÖRENE, AK PARTİ İL BAŞKANI CEMALETTİN TORUN, PROTOKOL ÜYELERİ VE ÇOK SAYIDA VATANDAŞ İŞTİRAK ETTİ.

-          HAFTA İÇİ HER GÜN EYLÜL AYINA KADAR DÜZENLENECEK SEFERLERİN BAŞLAMASI NEDENİYLE DÜZENLENEN TÖRENDE KONUŞAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, MADDİ İMKANSIZLIKLAR NEDENİYLE DENİZE GİTME FIRSATI BULAMAYAN VATANDAŞLARIN BU DEĞERLERİ EN İYİ ŞEKİLDE YAŞAMASI NEDENİYLE ORGANİZE ETTİKLERİ MAVİ TUR İLE BU SEZON 40 BİNİ AŞKIN VATANDAŞI DENİZLE BULUŞTURMAYI HEDEFLEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin denizi görme fırsatı bulamayan vatandaşları sahillerle buluşturmak hedefiyle düzenlediği Gemlik Körfezi ücretsiz Mavi Tur seferleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin katıldığı törenle start aldı.

Mavi Tur seferlerinin başlaması nedeniyle Mudanya iskelesinde düzenlenen törene, AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş iştirak etti. Hafta içi her gün Eylül ayına kadar düzenlenecek seferlerin başlaması nedeniyle düzenlenen törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, maddi imkansızlıklar nedeniyle denize gitme fırsatı bulamayan vatandaşların bu değerleri en iyi şekilde yaşaması nedeniyle organize ettikleri Mavi Tur ile bu sezon 40 bini aşkın vatandaşı denizle buluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

Bursa’nın ovasından dağına, tarihi ve kültürel mirasından denizine kadar tüm değerlerinin vatandaşlar tarafından hissedilmesi için çaba harcadıklarını belirten Başkan Altepe, “Bursa’nın güzelliklerinden biri de sahiller. Bu güzel şehir yaklaşık 115 kilometre uzunluğunda eşsiz sahillere sahip. Gemlik Körfezi de bizim. Denize gelemeyen ya da burada vakit geçiremeyenler halkın neredeyse 4’te 3’ü. Yani yüzde 70’ten fazla nüfus denize gelemiyor. Birbirinden güzel koylardan istifade edemiyor. Bu konuda halka destek olmak, bir nebze de olsa nefes aldırmak için Mavi Tur projesini hizmete aldık. Sizler için ne yapsak azdır” dedi.

Sahillerin değerinin anlaşılmasının turizmin canlanmasıyla mümkün olduğunu belirten Başkan Altepe, bu maksatla Bursa’da yaşayıp da çeşitli nedenlerle denize gelemeyen vatandaşları Mavi Tur seferlerine ve Gemlik Körfezi’ni keşfe davet etti. Turların Mudanya-Gemlik, K.Kumla-Fıstıklı-Armutlu-Mudanya arasında hafta içi her gün yapılacağını söyleyen Başkan Altepe, belli haftalarda günde 2 kez düzenlenecek seferlerle bu sezon 40 bini aşkın Bursalıyı denizle buluşturmayı hedeflediklerini ifade etti. Mavi Tur’un Eylül ayı itibariyle sona ereceğini söyleyen Başkan Altepe, “Denizi görme ve bu güzellikleri yaşama şansını yakalayamayan vatandaşlarımızı ‘ücretsiz olarak’ oturdukları bölgelerden belediye otobüsleriyle alıp, buraya getiriyoruz. Onların da denizin keyfini çıkarmasını sağlıyoruz” diye konuştu.

Konuşmasının ardından Başkan Altepe ile protokol üyeleri, Körfez turunun bu sezonki ilk sakinlerini el sallayarak uğurladı. Sefer öncesinde kaptan kamarasına geçen Başkan Altepe, dümen tutarak anı defterini imzaladı. Seferlerin başlaması nedeniyle hazırlanan pasta da Başkan Altepe tarafından kesildi.

Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’nın tüm ilçelerinde yürüttüğü Mavi Tur sosyal sorumluluk projesinden yararlanmak isteyenler, oturdukları mahallenin muhtarına kayıt yaptırabilecekler.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

 


Tüm Ekleri İndir

Haber Yayın Tarihi: 6 Temmuz 2017 Saat 11:49

Okunma Sayısı: 2093

   
< Önceki HaberSonraki Haber >

Diğer Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Haber Arşivi

 Sosyal Medya
 E-Bülten Üyeliği
sinema
Bursa Mobil Eğitim Projesi
hal fiyatları
yayınlarımız
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer Mah. Ankara yolu Caddesi. No: 1 P.K.16270 Osmangazi/BURSA
Tel : 444 16 00
E-Posta: alo153@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şb.Md. © Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları