Haberler

Marmara’da yelkenler fora

Font Boyutu

 23 EYLÜL 2014

BASIN BÜLTENİ

MARMARA’DA YELKENLER FORA
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DESTEĞİ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ VE BURGAZ YELKEN KULÜBÜNÜN EV SAHİPLİĞİNDE DÜZENLENEN TÜRKİYE YELKEN FEDERASYONUNUN FİKSTÜRÜNDEKİ III. BÖLGE II. AYAK YELKEN MÜSABAKALARI BAŞLIYOR.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin desteği, Büyükşehir Belediyespor Kulübü ve Burgaz Yelken Kulübünün ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Yelken Federasyonunun fikstüründeki III. Bölge II. Ayak Yelken Müsabakaları başlıyor.

Türkiye Yelken Federasyonunun fikstüründeki III. Bölge II. Ayak yelken müsabakaları, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin desteği, Büyükşehir Belediyespor Kulübü ve Burgaz Yelken Kulübünün ev sahipliğinde 24-28 Eylül 2014 tarihlerinde Bursa Güzelyalı Burgaz’da yapılacak. Toplam 4 gün sürecek olan yarışlara Bursa, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir illerinden; Bursa Büyükşehir Belediyespor Yelken Şubesi, Burgaz Yelken Kulübü, Gemlik Yelken Kulübü, Mudanya Yelken Kulübü, Tekirdağ Yelken Kulübü, Çanakkale Yelken Kulübü, İçdaş Yelken Kulübü, Bandırma Yelken Kulübü ve Ayvalık Yelken Kulübü’nden 8 - 23 yaş arasında yaklaşık 80 sporcu katılacak.

Türkiye Şampiyonasına gidecek sporcuların da belirleneceği yarışlarda Güzelyalı sahili ve denizi yelkenlerle bezenecek. Zorlu geçecek müsabakalara katılacak takımları en iyi şekilde ağırlayabilmek için Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü gerekli tüm hazırlıkları tamamladı. Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün futbol dışındaki tüm branşların gelişmesine yönelik önemli çalışmaları hayata geçirdiğini hatırlatan Büyükşehir Belediyespor Başkan Yardımcısı İlhan Satık, su ve deniz sporlarının gelişmesine yönelik aktivitelerinin bundan sonra da devam edeceğini söyledi.
Burgaz Yelken Kulübü Başkanı Aynur Cesur da yarış organizasyonlarında Bursa Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere destek veren tüm kurumlara teşekkür etti.
Yarışma müsabakalarının 25 Eylül Perşembe günü saat 11.00’da başlayacağı yarışların ödül töreni ise 28 Eylül Pazar günü saat 16.00’da yapılacak.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 23.09.2014 | Okunma sayısı:1616

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir