Haberler

Marmara Üniversitesi’nde Kent Konseyi anlatıldı

Font Boyutu

14 MART 2014

BASIN BÜLTENİ

Marmara Üniversitesi’nde Kent Konseyi anlatıldı
- Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin, Marmara Üniversitesi’nde düzenlenen ‘Yerel Yönetimler’ konulu konferansta ‘Kent Konseyleri ve Belediyeler’ ile ilgili sunum gerçekleştirdi.

BURSA – Marmara Üniversitesi’nde düzenlenen ‘Yerel Yönetimler’ konulu konferansta konuşan BKK Genel Sekreteri Enes Battal Keskin, kentte yaşayanların kentlilik bilinci gelişmiş bireyler olması gerektiğini söyledi.

Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin öncülüğünde Mimar ve Mühendisler Grubu ile Marmara Belediyeler Birliği‘nin ortaklaşa düzenledikleri “Yerel Yönetimler” konulu konferans Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Beykoz Anadolu Hisarı Kampüsü Konferans Salonu’nda düzenlendi. Konferansa katılan Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin, ‘Kent Konseyleri ve Belediyeler’ konulu sunum gerçekleştirdi.

Kent konseylerinin yönetim kültürümüzde yeni bir mekanizma olduğunun anlatan BKK Genel Sekreteri Keskin, bu mekanizmanın ve oluşturmak istediği yeni kültürün, yerel yöneticiler ile en başta belediye başkanları tarafından iyi bilinmesi gerektiğini vurguladı. Demokrasi kültürünü içselleştiren, toplumsal muhalefeti karar alma süreçlerine katması gerektiğine inanan yöneticilerin olduğu kentlerde ancak kent konseyleri işlevini yerine getirebildiğini anlatan Keskin, “Kentte yaşayanların; kentinde olup bitenle ilgilenen, kentine sahip çıkan, kentin gelecek nesillerin emaneti olduğu düşüncesine sahip, kısaca kentlilik bilinci gelişmiş bireyler olması gerekmektedir. Böyle bireylerin olduğu kentlerde ancak kent konseyleri hayatiyet bulabilir” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 14.03.2014 | Okunma sayısı:1775

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir