Haberler

“Marka spor kulüpleri Bursa’dan çıkacak”

Font Boyutu

29 EYLÜL 2014

BASIN BÜLTENİ

Başkan Altepe: “Marka spor kulüpleri Bursa’dan çıkacak”
- ‘Spor Kenti Bursa’ hedefiyle spora ve sporcuya desteklerini sürdüren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Elmasbahçeler Spor Kulübü’nün 2014 – 2015 sezonu açılışına katıldı.
- Başkan Altepe, “Elmasbahçespor, gözbebeğimiz, mahallemizin takımı. Elmasbahçe Spor Kulübü ile birlikte büyüdük” dedi.
- Başkan Altepe, “Bursa, her alanda olduğu gibi sporda da marka olsun, marka kulüpler Bursa’dan çıksın” dedi.

BURSA – Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ‘Spor Kenti Bursa’ hedefiyle spor yatırımlarına önem verdiklerini söyleyerek, “Kente kazandırdığımız tesislerle Bursa’nın silüeti değişti. Bugüne dek 191 spor tesisinin açılışını yaptık, Elmasbahçe sahası başta olmak üzere 10 tesis de açılış için bekliyor” dedi.

Bursa’yı her alanda geleceğe taşırken ‘Spor Kenti Bursa’ hedefiyle de spora ve sporcuya desteklerini sürdüren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Elmasbahçeler Spor Kulübü’nün Sukaypark’ta gerçekleştirilen 2014 – 2015 sezonu açılış programına katıldı.

“Elmasbahçe Spor gözbebeğimizdir”
Başkan Altepe, Elmasbahçeler Spor Kulübü’ne yeni sezon için başarılar dileyerek, “Elmasbahçe Spor, gözbebeğimiz, mahallemizin takımı. Elmasbahçe Spor Kulübü ile birlikte büyüdük. Yarım asırlık kulüp, tarihinde sıkıntılar da yaşadı, ancak zamanla toparladı. Artık Elmasbahçe Spor’da büyük bir canlılık ve hareket var” dedi.
Takımın emeğinin karşılığını başarılarla aldığını belirten Başkan Altepe, çalışmaların sürekli olmasının önemini vurgulayarak, “Spora büyük önem veriyoruz. Bursa’nın spor kenti olması, herkesin spor yapması, amatör spor kulüplerinin ayakta kalması, tesislerinin olması gibi imkanların sağlanması Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin destekleriyle oluyor. Benim başkanlığım döneminde 191 spor tesisinin açılışını yaptık, Elmasbahçe sahası başta olmak üzere 10 tesisin de açılışı yapılacak” dedi.

“Tesislerle Bursa’nın silüeti değişti”
Bursa’da tesisleşmeye ve gençlerin spora teşvik edilmesine büyük önem verdiklerini belirten Başkan Altepe, “Kente kazandırdığımız tesislerle Bursa’nın silüeti değişti. Bu dönem yapılacak tesislerle birlikte 300’ün üzerinde tesisimiz olacak. Spor gelişsin, gençlerimizi spor sahalarına çekelim istiyoruz. Bu konuda fedakarlıktan çekinmiyoruz. Bunu diğer şehirler anlamıyorlar. Sadece Elmasbahçeler’e spor tesisi kazandırmak için 10 tane bina yıktık” şeklinde konuştu.
Ailelerin çocuklarını rahatlıkla spor kulüplerine emanet etmesi için çalıştıklarını ifade eden Başkan Altepe, “Kulübümüz güçlensin, mahalle gençliğine sahip çıksın. Bursa, sporuyla ve Bursaspor’uyla da marka olsun. Elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Altyapısıyla birlikte kulüplerimiz de semtlerimiz de güçlensin istiyoruz. Bir yandan da Bursaspor’un geleceği için sağlam temeller atalım. Bu amaçlarla çalışıyoruz, aynı güçle hizmete devam edeceğiz” diye konuştu.
Bursa’dan marka kulüplerin çıkmasını hedefleyen Başkan Altepe, “Elmasbahçespor’un formasını giymek de gençler için büyük bir onur oluyor. Elmasbahçe’yi ikinci ligden alıp deplasmanlı lige çıkarmak güzel başarı” dedi.

Altepe’ye teşekkür
Altepe, hem amatörde hem de profesyonel ligde Bursa’nın örnek olacağını sözlerine ekledi. Elmasbahçeler Spor Kulübü Başkanı Erkan Aydemir de tarihi başarılarla dolu olan kulübün yaşadığı sıkıntılardan örnekler vererek, amatör spora her zaman destek veren Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Konuşmaların ardından kulübe destek ve emek verenlere plaket takdim edildi. Açılış programının solisti olan Sosyete Kazım da coşkulu gecede şarkılarını Başkan Altepe ve Elmasbahçeler Spor Kulübü için seslendirdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 29.09.2014 | Okunma sayısı:5626

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu