Haberler

Mahallelerde yaşam kalitesi yükseliyor

Font Boyutu

 07 MART 2014

BASIN BÜLTENİ

MAHALLELERDE YAŞAM KALİTESİ YÜKSELİYOR
- BURSA’YI GELECEĞE TAŞIYAN DEV PROJELERİ BİR BİR HAYATA GEÇİREN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, DİĞER TARAFTAN VATANDAŞLARIN TALEPLERİ DOĞRULTUSUNDA MAHALLELERDE YAŞAM KALİTESİNİ YÜKSELTMEK AMACIYLA YAPTIRILAN DEMİRTAŞ TİMURTAŞ PAŞA CAMİİ ÇOK AMAÇLI SALONU HİZMETE AÇTI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BURSA’YI DÜNYA VİTRİNİNE ÇIKARAN MAKRO PROJELERİN YANINDA VATANDAŞLARDAN GELEN TÜM TALEPLERİ DE İMKANLAR ÖLÇÜSÜNDE YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞTIKLARINI SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa’yı geleceğe taşıyan dev projeleri bir bir hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan vatandaşların talepleri doğrultusunda mahallelerde yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla yaptırılan Demirtaş Timurtaş Paşa Camii Çok Amaçlı Salonu hizmete açtı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’yı dünya vitrinine çıkaran makro projelerin yanında vatandaşlardan gelen tüm talepleri de imkanlar ölçüsünde yerine getirmeye çalıştıklarını söyledi.

Ulaşımdan tarihi mirasa, çevre yatırımlarından spora kadar her alanda önemli projelerle kenti geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi, hizmet binaları, yeşil alan düzenlemeleri, çocuk oyun alanları, meydanlar gibi sosyal donatı alanlarıyla mahallelerdeki yaşam kalitesini de artırmaya devam ediyor. Bu amaçla Demirtaş’ta Timurtaş Paşa Camii’nin hemen yanına yaptırılan Çok Amaçlı Salon Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti Koordinatör Milletvekili Ali Turan ve Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk ile çok sayıda davetlinin katıldığı törenle hizmete açıldı.

Önceliğimiz halkın talepleri
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, merkezi hükümetin hızlı tren, otoban, tüneller, okul ve hastane gibi yatırımlarıyla Bursa’da önemli bir gelişme yaşandığını hatırlatarak, Büyükşehir Belediyesi olarak da stadyum, belediye hizmet binası, bilim teknoloji merkezi, şehir içi tramvay hattı, yerli tramvay, deniz ve hava ulaşımı gibi kalıcı eserleri Bursa’ya kazandırdıklarını söyledi. Bu tür makro projelerin yanında halkın taleplerini sürekli ön planda tuttuklarını dile getiren Başkan Altepe, “Halkımızın talebi neyse, onları gerçekleştirmek istiyoruz. Halkımızın sosyal donatı alanlarına sahip mahallelerde kalitesi yüksek bir yaşam sürmesini istiyoruz. Demirtaş’ta da böyle bir hizmet binası talebi doğdu. Hem cami çevre düzenlemesi hem de Çok Amaçlı Salonu bölgeye kazandırdık. Burada müftülükle ortak eğitim programları düzenlenecek. Şimdiden bölgemize hayırlı olsun” dedi.

Belediyecilik bizden sorulur
Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk de Büyükşehir Belediyesi’nin kenti güzelleştirme çalışmalarının hızlı devam ettiğini belirterek, “Birileri bozuyor, biz yapıyoruz. Birileri doğayı yeşilliği katlediyor, biz yeşillendiriyoruz. Belediyecilik bizden sorulur. Mahallerimiz spor tesislerine, parklara, çocuk oyun alanlarına, meydanlara ve hizmet binalarına kavuşuyor. Demirtaş’ta da halkımızın hizmet talebine hemen cevap veren ve bölgeye böyle bir salon kazandıran başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından açılış kurdelesini kesen Başkan Altepe ve protokol üyeleri, daha sonra binayı gezdi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 07.03.2014 | Okunma sayısı:4181

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu